DTJ Hradec Králové je stále bez prehry |

DTJ Hradec Králové je stále bez prehry

Ľubomír Pištej

Súboj Slovákov, aj tak by sa dalo nazvať predohrávané 7. kolo českej extraligy. Na domácej strane Ľubomír Pištej a Peter Šereda, u hostí Bai He a Kristián Kobes, aj o tom bol zápas Hradcu Králové s El Niňo Praha.

Najlepšími hráčmi stretnutia boli Ľubomír Pištej a Antonín Gavlas, keď sa obaja postarali o dva body svojho tímu, i keď hosťujúci Gavlas sa výrazne natrápil s Petrom Šeredom, keď v rozhodujúcom piatom sete mal i domáci hráč mečboly. Ešte predtým však Pištej zdolal Kobesa, a tak po dvoch dvojhrách bolo 1:1.

Do vedenia poslal hostí Bai He, ktorý vyhral nad Olejníkom 11:9 v piatom sete. Šereda a Pištej však poslali Hradec do vedenia. Šereda vyhral nad Kobesom 3:0 a Pištej si poradil nad reprezentačným kolegom Bai He 3:1 na sety.

Na konečných 3:3 zrovnal Antonín Gavlas, šláger sa tak skončil nerozhodne.

Výsledok 7. kola:

DTJ Hradec Králové – EL Nino Praha EHW 3:3, Pištej – Kobes (9,-5,4,9) 3:1, Šereda – Gavlas (-7,6,-7,5,-11) 2:3, Olejník – Bai He (-7,-4,7,9,-9) 2:3, Šereda – Kobes (7,4,4) 3:0, Pištej – Bai He (-6,6,10,11) 3:1, Olejník – Gavlas (-5,-9,-4) 0:3.

V piatkovom zápase bola trojica Ľubomír Pištej, Peter Šereda a Martin Olejník už jasným favoritom. SK Kotlářka Praha vzdorovala domácemu celku len v úvodnej dvojhre, keď sa Peter Šereda natrápil s Tomášom Málekom. Slovenský reprezentant vyhral piaty rozhodujúci set 12:10.

Ďalšie body pridali Olejník a dvakrát suverénny Pištej, a tak DTJ Hradec Králové zdolal Kotlářku hladko 4:0 a usadil sa na priebežnú druhú priečku v tabuľke.

Výsledok 8. kola:

DTJ Hradec Králové – SK Kotlářka Praha 4:0, Šereda – Málek (8,6,-9,-7, 10) 3:2, Pištej – Němeček (2,6,5) 3:0, Olejník – Kaucký (6,9,-9,10) 3:1, Pištej – Málek (4,3,5) 3:0.