Návrat k SPM mladších žiačok v Majcichove

Zľava: Júlia Dzelinská, Zuzana Peková, Alena Majerská.  AUTOR: JOZEF ŠTEFUNKO

Zľava: Júlia Dzelinská, Zuzana Peková, Alena Majerská.
AUTOR: JOZEF ŠTEFUNKO

Slovenský pohár mládeže v kategórii mladšie žiačky odohrali v nedeľu 16. novembra v Majcichove. Druhé kolo Slovenského pohára sezóny 2014/2015 v tejto kategórii usporiadal domáci Table Tennis Club Majcichov.

Turnaj Slovenského pohára mladších žiačok usporiadali v Majcichove už po deviatykrát. Tentokrát sa víťazkou turnaja stala Trnavčanka Zuzana Peková, ktorá vo finále zvíťazila nad jednotkou slovenského rebríčka Júliou Dzelinskou z ŠKST Michalovce. Bronz za 3. miesto získala po napínavom súboji Alena Majerská z STO Valaliky.

Na turnaji sa nestratili ani dve dievčatá z domáceho stolnotenisového klubu TTC Majcichov, ktoré hrali medzi nasadenými hráčkami. Lucia Gašparíková obsadila výborné 6. miesto a jej oddielovej kolegyni Zuzane Siskovej sa ušlo celkové 11. miesto. Z turnaja, ktorý je z hľadiska organizácie medzi stolnotenisovou verejnosťou už tradične vysoko hodnotený, si najlepšia trojica dievčat okrem pohárov, medailí a diplomov odniesla aj cukríkové kytice a knižné ceny.