Ciele Daniela Oráča – postup do extraligy a dobrý výsledok na MEJ |

Ciele Daniela Oráča – postup do extraligy a dobrý výsledok na MEJ

OráčVrcholom mládežníckej sezóny na medzinárodnej scéne budú júlové Majstrovstvá Európy mládeže, ktoré sa budú konať 10. až 19. júla v Bratislave. Jedným z nádejných hráčov na týchto MEJ bude aj Daniel Oráč, hráč Vranova nad Topľou, ktorý sa pripravuje pod vedením trénera Štefana Eštoka.

Daniel má za sebou úspešný polrok. Rok 2014 končí ako líder slovenského rebríčka starších žiakov, získal dve medaily na Medzinárodných Majstrovstvách kadetov v Bratislave, darí sa mu aj medzi mužmi, veď s Vranovom ide na postup do extraligy…

Úvodná časť sezóny 2014/2015 sa ti vydarila. Si lídrom slovenského rebríčka starších žiakov, získal si medaily na MMJ v Bratislave a si najlepším hráčom 1. ligy mužov Východ. Čo sa skrýva za tvojimi úspechmi?

– Musím len súhlasiť, že prvá polovica sezóny sa mi vydarila, či už na slovenskej alebo medzinárodnej pôde. Ako u každého, tak aj u mňa sa za úspechmi skrýva tréning. Veľmi mi pomohlo, že v klube sú lepší hráči a tak mám lepší sparing na trénovanie.

Poďme postupne. V Bratislave si získal dva bronzy (dvojhra a štvorhra kadetov). Ako s odstupom času hodnotíš tento úspech? Je to tvoj zatiaľ najväčší na medzinárodnej scéne?

 – Veľmi pozitívne, keďže je to zatiaľ môj najväčší úspech, aký som dosiahol. Dúfam, že takýto úspech sa ešte zopakuje, ale bude k tomu potrebná obrovská drina za stolom.

V slovenskom rebríčku si jednotkou, no na poslednom Slovenskom pohári mládeže vo Valalikoch si skončil až štvrtý. Špička je vyrovnaná, kto ti robí zo slovenských hráčov najväčšie problémy?

– Je vidieť, že ročník 2000 je dosť silný a nikto tam nie je suverénne najlepší. Najväčší problém mi robí či už Kubo Zelinka, ktorý je ľavák a má výborný servis, ale aj Števo Peko a René Reho. Myslím, že my štyria sme medzi kadetmi momentálne najlepší.

V 1. lige mužov Východ máte vykročené k postupu do extraligy, ty si najlepším hráčom súťaže. Túžite po extralige?

– Veľmi ma to teší, keďže môžeme ísť stále vyššie. Od začiatku sezóny sme túžili po postupe, čo sa nám teraz napĺňa.

Vrcholom najlepších Slovákov budú bratislavské Majstrovstvá Európy mládeže. Ako sa na ne budeš pripravovať?

– Keďže budú tieto Majstrovstvá na domácej pôde, dúfam, že podpora zo strany divákov nám pomôže. Pripravovať sa na ne budem určite tvrdým tréningom a takisto dúfam, že aj príprava s reprezentáciou mi pomôže.

Aké ciele si dávaš do druhej časti sezóny 2014/2015?

– Ciele sú jasné. Zostať na čele 1. ligy, či už ako jednotlivec alebo mužstvo. Na konci sezóny určite zahrať dobrý výsledok na MEJ, keďže to bude moja asi najväčšia príležitosť.

Diskusia je uzavretá.