Ambiciózna Júlia Dzelinská by rada napodobnila sestru Oľgu |

Ambiciózna Júlia Dzelinská by rada napodobnila sestru Oľgu

Júlia DzelinskáJednotkou slovenského rebríčka k 1. januáru 2015 v kategórií mladších žiačok je Júlia Dzelinská. Ambiciózna hráčka ŠKST Michalovce/STK Lokomotíva Košice pochádza z úspešnej stolnotenisovej rodiny. Veď jej otec Andrej je uznávaný tréner a sestra Oľga dvojnásobná medailistka majstrovstiev Európy mládeže z roku 2002 (štvorhra kadetiek – zlato, zmiešaná štvorhra kadetov – striebro).

V nastolenom trende rodiny Dzelinských tak pokračuje aj 12-ročná Júlia, ktorá nám o svojom stolnotenisovom živote povedala viac…

 Júlia, tvoj otec je dlhoročný tréner, sestra Oľga je medailistka z MEJ mládeže a hráva stolný tenis profesionálne niekoľko rokov. Boli to práve oni, kto ťa priviedol k stolnému tenisu? Kedy a kde si s týmto športom začala?

– Áno, boli to oni. Chodila som s ockom na zápasy a fandila mu už ako 4-ročná. Veľmi sa mi tento šport páčil a chcela som to skúsiť. Od 6 rokov som začala trénovať. Na začiatku som hrávala s mojimi spoluhráčkami Jankou Terezkovou a Dašou Šinkarovou v Michalovciach. Neskôr, v 10 rokoch som odišla do Košíc, aby som mohla trénovať s mojím ockom.

Čo ťa na stolnom tenise najviac baví?

– Myslím si, že každý šport je niečím výnimočný, ale najviac ma zaujal stolný tenis. Páči sa mi možnosť trénovať a zlepšovať sa, a ďalej to, že môžem chodiť na turnaje či už slovenské alebo medzinárodné a spoznávať nových ľudí.

Ako často, kde a s kým trénuješ?

– Okrem nedele trénujem každý deň dvakrát alebo jedenkrát denne s mojím ockom a so spoluhráčmi zo Športového Gymnázia a Lokomotívy Košice.

Povedala by si nám niečo o svojich doterajších najväčších úspechoch?

– Ako svoj najväčší úspech jednoznačne považujem 8. miesto na neoficiálnych ME v Štrasburgu, kde som si mohla zahrať s rôznymi typmi hráčok a dvakrát s víťazkou majstrovstiev Európy. Veľa cenných úspechov som získala na ďalších podujatiach v rámci Slovenských pohárov či na majstrovstvách Slovenska, ale aj na medzinárodných podujatiach.

Julia DzelinskáMomentálne si slovenskou jednotkou mladších žiačok, čo je dôkazom, že v prvej časti sezóny 2014/2015 sa ti darilo. Aké ciele máš do druhej časti sezóny?

– Chcela by som pokračovať v takýchto výsledkoch a stále sa zlepšovať. Viem, že mám stále čo vylepšovať, preto sa na tom snažíme pracovať. A chcela by som zopakovať svoje výsledky na medzinárodných podujatiach.

Už sme spomínali, že tvoja sestra, Oľga, je medailistkou z MEJ mládeže v Moskve z roku 2002. Chcela by si ju raz napodobniť a získať na európskom šampionáte nejakú medailu?

– Samozrejme, je to jeden z mojich cieľov v stolnom tenise.

Máš nejaký stolnotenisový vzor?

– Mojím vzorom sú rôzne Číňanky, napríklad Ding Ning a Liu Shiwen. Obetovali celý svoj voľný čas, školu, kamarátov, aby sa mohli venovať tomuto športu. Samozrejme, že mojím vzorom je aj moja sestra. Som na ňu hrdá, ako to všetko stíha a naďalej sa profesionálne venuje stolnému tenisu.

 

Sestra Oľga je na Júlia hrdá

„Som na ňu nesmierne, ale nesmierne hrdá. Už od malička vyhlasovala svoje ciele. Keďže ja som bola majsterkou Európy, tak ona sa chce stať majsterkou sveta. Ja jej to prajem z celého srdca a verím, že keď bude silná, pracovitá a pôjde si svojou cestou, tak dosiahne veľa úspechov. Prajem jej, nech je úspešnejšia než ja,“ povedala na margo potencionálu svojej sestry Oľga Dzelinská, dnes hráčka talianskeho Teco Cortemaggiore.

Diskusia je uzavretá.