Adam Brat bol v hlavnej súťaži nezastaviteľný |

Adam Brat bol v hlavnej súťaži nezastaviteľný

Adam BratVyše 100 hráčov si v sobotu zahralo na treťom kole Slovenského pohára mládeže v kategórií dorastencov v Kežmarku. Obhajcom prvenstva z druhého turnaja vo Vrútkach bol Samuel Kalužný.

Z prvej šestnástky slovenského rebríčka nechýbal na turnaji ani jeden hráč, a tak už v nasadených skupinách sa čakali vyrovnané boje. Zaujímavá bola najmä skupina A so Samuelom Kalužným, Adamom Bratom a Štefanom Pekom, ktorých doplnil Pezinčan Tomáš Velich. Samuel Kalužný totiž podľahol hneď v prvom zápase ešte len staršiemu žiakovi Štefanovi Pekovi 1:3 na sety. V skupine nakoniec rozhodoval pomer setov, keď Kalužný, Brat a Peko mali rovnako po dve víťazstvá. Najlepšie z toho vyšiel Kalužný, najhoršie zas Adam Brat, ktorého to paradoxne naštartovalo ku skvelému výkonu.

V ostatných nasadených skupinách už k výrazným prekvapeniam nedošlo, najmä jednotky si svoju pozíciu postrážili.

V hlavnej súťaži sa začala spanilá jazda Adama Brata, hráča Ivanky pri Dunaji, ktorí na svojej ceste za zlatom zdolal troch hráčov z prvej štvorky rebríčka. Poďme však postupne. Brat porazil najprv Tomáša Tureka, potom sa musel pred ním skloniť aj Jakub Ševec či Tibor Špánik.

V semifinále zvládol Adam odvetu zo základnej skupiny, keď Samuela Kalužného vyradil 3:1 na sety. V druhom zápase o finále sa tešil z víťazstva Novozámčan Tomáš Kopányi, ktorý vyhral v piatich setoch nad Andrejom Kaššayom.

Brat sa nezastavil ani vo finále. Kopányiho porazil 3:1 na sety a získal tak zlatú medailu. Bronz si vybojoval Andrej Kaššay.

Adam Brat, víťaz turnaja. „Som veľmi šťastný, že sa mi podarilo vyhrať. Pred semifinále som si so Samom Kalužným moc neveril, ale keď som prišiel k stolu, všetko zo mňa opadlo, začal som si veriť a hral som výborne. Finále s Tomášom Kopányim bolo veľmi podobné. Veril som si už od začiatku zápasu, dobre sa mi hralo a vyhral som podobne ako semifinále 3:1. Výkon na turnaji môžem zhodnotiť jedine pozitívne. Som rád, že napriek horším výkonom v skupine, kde som skončil tretí, sa mi podarilo zmeniť svoju hru a dotiahnuť turnaj do víťazného konca.“

Výsledky

Semifinále: Kalužný – Brat 1:3, Kaššay – Kopányi 2:3.

O 3. miesto: Kaššay – Kalužný 3:0.

Finále: Brat – Kopányi 3:1.

Diskusia je uzavretá.