Ľubo Pištej získal na MS v pingpongu bronz |

Ľubo Pištej získal na MS v pingpongu bronz

Ľubomír PištejV dňoch 24. a 25. januára sa trojica Slovákov Ľubomír Pištej, Adam Brat a Amel Demír zúčastnila majstrovstiev sveta v pingpongu. V londýnskom Alexandra Palace súťažilo s modrými raketkami spolu 64 hráčov.

Turnaj sa pred skvelou kulisou začal skupinovou fázou, z ktorej sa z tria Slovákov podarilo medzi 32 najlepších hráčov prebojovať Ľubomírovi Pištejovi a Adamovi Bratovi. Amel Demír sa, žiaľ, musel s turnajom rozlúčiť po prehrách s Johnardom Baldonadom z USA v pomere 0:2 a Gergleyom Urbanom z Maďarska 1:2.

Cez prvé kolo hlavnej súťaže poľahky prešiel minuloročný štvrťfinalista majstrovstiev Ľubomír Pištej, ktorý zvíťazil nad Španielom Oriolom Monzom 2:0. Preniknúť do osemfinále sa nepodarilo najmladšiemu účastníkovi MS Adamovi Bratovi, ktorého zastavil Luxemburčan Sule Olaley.

Pištej však pokračoval za svojím snom titulu majstra sveta v pingpongu aj v ďalších kolách. Prešiel aj cez Rusa Dmitria Popova (2:0) a poradil si aj so Steveom Bovenistom z Belgicka (2:0).

Rodák z Prešova mal už tak istú medailu, v semifinále mu v ceste stál Nemec Alexander Flemming. Ľubo tento zápas už nezvládol, a tak sa s MS v pingpongu lúčil s bronzovou medailou.

Majstrom sveta sa stal Angličan Andrew Baggaley, ktorý v semifinále vyhral nad neporaziteľným Rusom Shmyrevom 2:1 a vo finále zvládol aj zápas s premožiteľom Ľubomíra Pišteja Alexandrom Flemmingom, keď zvíťazil v päťsetovej bitke.

Ľubomír Pištej, bronzový medailista z MS v pingpongu: „Ďakujem všetkým za neuveriteľnú podporu. Dostal som od vás asi „3 milióny správ“. Snažil som sa odpisovať na všetky, ale niekedy to jednoducho nešlo. Semifinále je skvelé, aj keď všetci viete, že som mal vyššie ciele. O rok budem ešte silnejší a verím, že to spolu dokážeme.“

 

Konečné poradie (1.-3.)

1. Andrew Baggaley (Anglicko), 2. Alexander Flemmin (Nemecko), 3. Ľubomír Pištej (Slovensko) a Maxim Shmyrev (Rusko).

Diskusia je uzavretá.