Pištej, Brat a Demír odleteli na MS v pingpongu |

Pištej, Brat a Demír odleteli na MS v pingpongu

PingpongTrojica Slovákov nás bude reprezentovať na Majstrovstvách sveta v pingpongu v Londýne. Počas tohto víkendu v londýnskom Alexandra Palace bude súťažiť 64 najlepších hráčov sveta, ktorí sa do tejto čoraz obľúbenejšej „modroraketkovej hry“ prebojovali v národných kvalifikáciách. Tú našu v auguste minulého roka vyhral Adam Brat pred Amelom Demírom. Ľubomír Pištej, keďže na vlaňajších MS sa dostal až do štvrťfinále, nemusel hrať kvalifikáciu a do Londýna 2015 postúpil priamo.

O turnaj s  „blue“ alebo „ sandpaper“ rackets je v Londýne veľký záujem a hlavná súťaž bude v diváckom kotli na televíznych stoloch. Priame prenosy bude zabezpečovať britská televízna spoločnosť Sky Sports.

Známe je už aj vyžrebovanie na sobotnú kvalifikáciu v ôsmich osemčlenných skupinách. Náš najväčší tromf, Ľubomír Pištej, je nasadenou jednotkou v F skupine. Najskôr sa stretne so Škótom Ellisom a potom buď s Číňanom Zhaom alebo Moldovanom z Nórska.

Hráči, ktorí dva razy v skupine prehrajú, na turnaji skončia. Do nedeľnej 32-ky z ôsmich hráčov každej skupiny postúpia štyria. Adam Brat je v B skupine, ktorú vedie finalista vlaňajších MS, Američan Ilja Lupulescu. Prvý zápas bude hrať s Francúzom Vittelom a druhý s jedným z dvojice Smirnov z Estónska, Simonet zo Švajčiarska. Amel Demír má v prvom zápase skupiny A , kde je nasadenou jednotkou trojnásobný víťaz MS, Maxim Šmyrjev z Ruska, Baldonada z USA a potom jedného z dvojice Urban z Maďarska a Raynal z Francúzska. Žreb a zajtra aj priebežné výsledky môžete vidieť na webovej stránke MS v pingpongu v Londýne  www.worldchampionshiofpingpong.net.

Z našich hráčov má najväčšie ambície Ľubomír Pištej. Amel Demír a najmä najmladší účastník celých majstrovstiev sveta v Londýne, Adam Brat, budú zbierať skúsenosti. Poteší každá výhra. Držme palce!

Hlasy reprezentantov SR pred MS v Londýne

Adam Brat: „Na šampionát som sa pripravoval od školských prázdnin. Absolvoval som tri turnaje – Bratislava, Martin a Prešov a okrem toho som trénoval aj s Ľubom Pištejom. Popri tom som hral veľa stolný tenis, takže nejaká tá príprava tam bola. Mojím cieľom je umiestnenie v 32, ale hlavne sa dobre zabaviť, zahrať si a spoznať niečo nové.“

Amel Demír: „Na majstrovstvá som sa pripravoval v Rači spolu s Adamom Bratom a Ľubom Pištejom, posledný týždeň sme trénovali dvojfázovo. Mojím cieľom v Londýne je postup z hlavnej skupiny medzi najlepšiu 32 hráčov, kde už bude K.O. systém. Samozrejme, aj potom by som chcel ísť čo najďalej, no všetko závisí aj od žrebu, šťastia a od toho, aká bude forma na samotných MS.“

Ľubomír Pištej: „Tento rok som sa pripravoval ešte o niečo svedomitejšie ako minulý rok. Pingpong sa pomaly ale isto postupne rozširuje aj u nás na Slovensku, a preto máme niekoľko veľmi kvalitných hráčov, ktorí by sa v Londýne nestratili, ale postupový kľúč bol neúprosný. Moja príprava prebiehala spolu s Adamom a Amelom, vypomáhal nám Peter Šereda, absolvoval som aj tri turnaje. Minulý rok som sa na MS oťukával, tento raz mám tie najvyššie ambície, aj keď viem, že konkurencia nespí. Hlavnou prekážkou bude 3-násobný majster sveta Rus Shmyrev. Aj ďalší hráči však majú svoje kvality, či už Lupulescu alebo trojica kvalifikovaných Číňanov. Ako to už býva, budem potrebovať aj kúsok šťastia, aby som mohol splniť daný cieľ.“

Diskusia je uzavretá.