Slováci bojovali aj v českých a poľských súťažiach |

Slováci bojovali aj v českých a poľských súťažiach

Samuel KalužnýSlovenskí stolní tenisti bojovali v uplynulý týždeň aj na stoloch českých či poľských súťaží.

V extralige mužov dostal v televíznom dueli okrem Jakuba Figeľa šancu aj Roman Rezetka. Na obhajcu titulu STEN marketing HB Ostrov to nestačilo, aj keď naši podali sympatické výkony. Pri víťazstve Ostravy bol aj junior Samuel Kalužný, ten však prehral s Palkovským 1:3. EL Niňo Praha EHW zaznamenalo dve výhry, v oboch prípadoch prispel Kristián Kobes jedným bodom.

V 1. lige si cez víkend zahrali Peter Žoldoš, Samuel Kalužný, Roman Rezetka a Peter Turček. Pozornosť sa sústredila najmä na tím Petra Turčeka, ktorý v šlágri zvíťazil na pôde SK US Steinerová Choceň 10:5 a dostal sa tak na čelo prvoligovej tabuľky.

V ženskej extralige bola pri remíze SVS Hradec Králové Lucia Truksová, Eva Jurková v Poľsku nebodovala.

 

Česko – Extraliga muži

SKST Charvát Baník Havířov – STEN marketing HB Ostrov 0:4, Figeľ – Tregler 0:3, Rezetka – Korbel 0:3, Rezetka – Tregler 1:3.

TJ Ostrava KST – DTJ – Slavia Hradec Králové 4:1, Kalužný – Palkovský 1:3.

EL Niňo Praha EHW – TJ Slavoj Severotuk Ústí n.L. 4:2, Kobes – Seibert 3:2, Kobes – Štěpánek 0:3.

SKST Charvát Baník Havířov – DTJ-Slavia Hradec Králové 4:0, Figeľ – Sitak 3:0, Rezetka – Palkovský 3:1.

EL Niňo Praha EHW – SKST Svijany Liberec 4:0, Kobes – Boruvka 3:0.

1. STEN marketing HB Ostrov 13 11 2 0 0 50:8 48
2. EL Niňo Praha EHW 12 10 1 1 0 44:13 43
3. DTJ Hradec Králové 12 8 4 0 0 44:13 40
4. SKST Charvát Baník Havířov 13 8 1 4 0 38:23 38
5. TJ Slavoj Severotuk Ústí n.L. 13 6 1 6 0 32:32 32
6. TJ Ostrava KST 13 5 1 7 0 29:39 29
7. SK Kotlářka Praha 11 4 0 7 0 19:33 23
8. DTJ – Slavia Hradec Králové 13 2 0 11 0 13:47 19
9. SKST Svijany Liberec 12 1 1 10 0 15:45 16
10. TJ Sokol PP Hradec Králové 2 12 1 1 10 0 12:43 16

 

Česko – 1. liga muži

TTC Moravská Slavia Brno – TTC Siko Orlová 8:10, Žoldoš, Handl – Revay, Sikora 3:1, Žoldoš – Revay 1:3, Žoldoš – Sikora 3:0, Žoldoš – Wawrosz 1:3, Žoldoš – Lokaj 3:2.

SK US Steinerová Choceň – SF SKK EL Niňo Praha B 5:10, Štrof, Čopián – Turček, F. Obešlo 3:1, Foff – Turček 3:2, Štrof – Turček 2:3, Přistál – Turček 3:2.

KT Praha – SKST Baník Havířov B 8:10, Javurek, Kolář – Rezetka, Karabec 1:3, Orlowski – Rezetka 0:3, Javurek – Rezetka 0:3, Kolář – Rezetka 0:3, Panský – Rezetka 2:3.

TTC Moravská Slavia Brno – TJ Ostrava KST B 5:10, Bíza, Chrást – Holaň, Kaulžný 3:1, Žoldoš, Handl – Klos, Martinko 3:2, Chrást – Kalužný 1:3, Žoldoš – Holáň 2:3, Bíza – Kalužný 1:3, Žoldoš – Klos 1:3, Žoldoš – Kalužný 1:3, Handl – Kalužný 1:3.

TJ Sokol Hradec Králové 2 B Atlanta – SF SKK EL Niňo Praha B 7:10, Lebeda, Buben – Turček, F. Obešlo 1:3, Buben – Turček 3:2, Lebeda – Turček 2:3, Šlapák – Turček 3:0, Hrunka – Turček 0:3.

1. SF SKK EL Niňo Praha B 15 13 0 2 0 142:76 41
2. SK US Steinerová Choceň 15 13 0 2 0 141:77 41
3. SKST Baník Havířov B 15 11 2 2 0 142:98 39
4. TJ Ostrava KST B 15 11 1 3 0 134:93 38
5. KT Praha 15 8 1 6 0 128:104 32
6. TTC Moravská Slavia Brno 15 7 0 8 0 119:115 29
7. SKST Hodonín 15 6 0 9 0 101:118 27
8. Hradec Králové 2 B Atlanta 15 5 0 10 0 102:123 25
9. TTC Elizza Praha 15 5 0 10 0 99:120 25
10. TTC Siko Orlová 15 5 0 10 0 98:139 25

 

Česko – Extraliga ženy

SVS Hradec Králové – SK Dobré 5:5, Truksová – Pelcmanová 1:3, Truksová – D. Rozínková 3:2, Truksová – K. Rozínková 3:2, Truksová, Stachová – Pelcmanová, D. Rozínková 1:3.

1. MSK Gumotex Břeclav 13 12 1 0 0 77:22 38
2. SKST Hodonín 12 10 0 2 0 65:25 32
3. SK Frýdlant n. O. 13 7 4 2 0 65:49 31
4. MK Řeznovice 13 7 2 4 0 61:49 29
5. SVS Hradec Králové 12 5 2 5 0 55:55 24
6. SK Dobré 12 4 3 5 0 52:57 23
7. KST Hluk MP Dream 12 3 1 8 0 39:64 19
8. SKST Baník Havířov 13 2 2 9 0 40:70 19
9. Sokol Nusle Praha 13 3 0 10 0 34:70 19
10. SKST Vlašim 13 1 3 9 0 45:72 18

 

Poľsko – Extraliga ženy

KU AZS UE Wrocław – GLKS WANZL SCANIA Nadarzyn 3:0, Luczakowska – Jurková 3:0.

1. KTS SPAR-ZAMEK Tarnobrzeg 13 39:3 26
2. SKTS Sochaczew 12 33:9 22
3. KU AZS UE Wrocław 12 25:18 14
4. KGHM-ZANAM DWSPiT Polkowice 12 24:25 14
5. GLKS WANZL SCANIA Nadarzyn 12 22:23 12
6. KS BRONOWIANKA Kraków 13 26:25 12
7. POLMLEK ZAMER Lidzbark Warmiński 12 23:28 10
8. AZS AJD Częstochowa 12 18:27 8
9. KS GALAXY Białystok 12 13:33 4
10. MRKS Gdańsk 12 4:36 0

Diskusia je uzavretá.