V piatok narazí kosa na kameň, Holíč hostí Vydrany! |

V piatok narazí kosa na kameň, Holíč hostí Vydrany!

Samuel NovotaObhajca titulu vs. líder súťaže. Šláger slovenskej extraligy sa hrá v piatok na pôde Stavoimpexu Holíč.

Vydrany sú v miernej výhode, veď v prvom tohtosezónnom meraní síl dvoch najväčších ašpirantov na titul majstra Slovenska zvíťazili 6:4.

V piatok 23. januára o 17. hodine budú však doma hráči Stavoimpexu, ktorí túžia Vydranom vrátiť požičané. Aká je nálada v oboch kádroch pred piatkovým derbyzápasom, sme zisťovali od najúspešnejších hráčov oboch tímov po základnej časti extraligy.

 

Samuel Novota, najlepší hráč jesennej časti tímu Stavoimpex Holíč

Na pôde Vydrian ste prehrali 6:4. Výkonom vás zaskočil najmä trojbodový Martin Grežo. Budete si najväčší pozor dávať práve na tohto hráča hostí?

– Je pravda, že Martin Grežo zohral veľkú úlohu pri predošlom zápase a náš tím niečo také skôr neočakával. Avšak, nevidím dôvod sa zameriavať na jedného hráča, pretože každý člen mužstva SK Vydrany má vysokú kvalitu a nesmie byť podcenený.

Ako vidíš vaše šance pred týmto duelom? Myslíš, že oplatíte lídrovi tabuľky prehru zo základnej časti?

– Pevne verím, že zrovnáme na 1:1. Naše sily sú vyrovnané a zápas bude závisieť od rôznych vecí, ostatne, tak ako vždy, ale tento raz hráme doma.

Pripravujete sa na šláger extraligy nejako špeciálne?

– Všetci sme sa pozatvárali do haly a trénujeme ostošesť. Každý má samozrejme svoju vlastnú prípravu či rituál a najdôležitejšie je, aby sme všetci prišli dobre naladení. Nemôžem hovoriť za ostatných z môjho tímu, ale ja sa pripravím tak, ako na ostatné zápasy.

Na záver by som rád dodal, že dúfam vo férový a bezkonfliktný zápas z našej aj ich strany, i keď očakávam atmosféru nabitú emóciami.

 

Zoltán Lelkeš, najlepší hráč jesennej časti tímu SK Vydrany

Zolo, prvý zápas ste na domácej pôde vyhrali. Ako vidíš vaše šance pred piatkovým duelom?

– Zápas bude určite veľmi vyrovnaný. Holíč má výhodu, že hrá doma, no my si ideme po víťazstvo. Samozrejme, vďačný budeme aj za remízový výsledok.

Na ktorého z hráčov domáceho celku si dáte najväčší pozor?

– My sa budeme sústrediť hlavne na náš výkon. Samozrejme, Holíč má kvalitný káder, pozor si musíme dať na všetkých troch hráčov, i keď najtvrdší oriešok bude asi Martin Hanák. Doma sme vyhrali, takže Holíč je poraziteľný. Našou výhodou je, že Maďar Péter Muskó sa dostal do formy. V prvej polovici sezóny ešte nevedel, do čoho ide, no v poslednej dobe hrá veľmi dobre.

Pripravujete sa na tento zápas nejako špeciálne?

– Pripravujeme sa ako na každý iný zápas. Muskó trénuje v Budapešti, ja v bratislavskej Rači. A, samozrejme, zahrať si pôjdem aj so svojím spoluhráčom Martinom Grežom.

Diskusia je uzavretá.