Dzelinskej tím remizoval, Jurková prispela k dvom víťazstvám |

Dzelinskej tím remizoval, Jurková prispela k dvom víťazstvám

Oľga DzelinskáAj v Česku, Poľsku a Taliansku si cez víkend zahrali slovenskí hráči.

V českej extralige si neporaziteľnosť v základnej časti udržal DTJ Hradec Králové, keď v šlágri kola vyhral v televíznom dueli nad El Niňom a zvládol aj svoj druhý zápas v Prahe s Kotlářkou, za ktorú si zahral aj Peter Turček. Jeden tímový triumf si na svoje konto zapísali aj Jakub Figeľ a Kristián Kobes. Figeľ dvoma bodmi prispel k derby výhre nad Ostravou, Kobes bodoval v zápase s TJ Sokol PP Hradec Králové 2.

V 1. lige mužov pomohol Peter Turček k víťazstvu svojho celku na pôde TTC Elize Praha, rezerva El Niňa je tak naďalej na prvej priečke v tabuľke. Pri víťazstve Brna bol zas Peter Žoldoš.

V talianskej Serii A nastúpila Oľga Dzelinská. Tá, žiaľ, prehrala svoj jediný zápas s Chiarou Colantoni, TECO CORTEMAGGIORE remizovalo na pôde STERILGARDA TT CASTEL GOFFREDO 3:3.

Skvele si počínala Eva Jurková, ktorá bola pri dvoch tesných výhrach GLKS WANZL SCANIA Nadarzyn, ktorý sa tak posunul opäť na výborné 4. miesto v poľskej extralige žien.

 

Česko – extraliga muži

SKST Charvát Baník Havířov – TJ Ostrava KST 4:1, Figeľ – Pavlík 3:0, Figeľ – Klos 3:0.

EL Niňo Praha EHW – DTJ Hradec Králové 0:4, Gavlas – Pištej 1:3, Reitšpies – Šereda 0:3, Kobes – Olejník 1:3, Reitšpies – Pištej 1:3.

EL Niňo Praha EHW – TJ Sokol PP Hradec Králové 2 4:2, Kobes – Koblížek 3:1, Kobes – Pavlica 2:3.

SK Kotlářka Praha – DTJ Hradec Králové 0:4, Němeček – Šereda 0:3, Turček – Pištej 0:3, Málek – Šereda 1:3.

1. STEN marketing HB Ostrov 17 14 3 0 0 65:15 62
2. DTJ Hradec Králové 16 12 4 0 0 60:15 56
3. EL Niňo Praha EHW 16 12 1 3 0 53:23 53
4. SKST Charvát Baník Havířov 16 10 1 5 0 48:28 47
5. TJ Slavoj Severotuk Ústí n.L. 16 8 1 7 0 42:38 41
6. TJ Ostrava KST 16 5 1 10 0 32:51 32
7. SK Kotlářka Praha 16 4 1 11 0 27:52 29
8. TJ Sokol PP Hradec Králové 2 16 3 1 12 0 22:55 26
9. DTJ – Slavia Hradec Králové 16 2 1 13 0 16:58 23
10. SKST Svijany Liberec 15 2 2 11 0 24:54 23

 

Česko – 1. liga muži

TTC Moravská Slavia Brno – SKST Hodonín 10:4, Žoldoš, Handl – Lamač, Mikeska 3:0, Žoldoš – Lamač 3:1, Žoldoš – Vaculovič 3:0, Žoldoš – Trunov 1:3.

TTC Elizza Praha – SF SKK EL Niňo Praha B 3:10, Šmatlák, Pěnkava – Turček, Kubík 0:3, Vaculík – Turček 1:3, Thanh Do Trong – Turček 3:2, Šmatlák – Turček 0:3.

1. SF SKK EL Niňo Praha B 18 16 0 2 0 172:81 50
2. SK US Steinerová Choceň 18 15 1 2 0 170:92 49
3. SKST Baník Havířov B 18 13 3 2 0 171:114 47
4. TJ Ostrava KST B 18 13 1 4 0 158:107 45
5. KT Praha 18 10 2 6 0 157:121 40
6. TTC Moravská Slavia Brno 18 9 0 9 0 140:137 36
7. TTC Siko Orlová 18 6 1 11 0 119:162 31
8.  Hradec Králové 2 B Atlanta 18 6 0 12 0 120:146 30
9. TTC Elizza Praha 18 6 0 12 0 120:148 30
10. SKST Hodonín 18 6 0 12 0 114:148 30
11. TJ Libín 1096 Prachatice 18 2 0 16 0 76:171 22
12. KST Zlín 18 2 0 16 0 85:175 22

 

Taliansko – Serie A ženy

STERILGARDA TT CASTEL GOFFREDO – TECO CORTEMAGGIORE 3:3, Colantoni – Dzelinská 3:0.

1. USD TENNISTAVOLO ZEUS 12 10 1 1 44:17 21
2. TECO CORTEMAGGIORE 12 8 2 2 42:19 18
3. STERILGARDA TT CASTEL GOFFREDO 12 6 3 3 37:29 15
4. POLISPORTIVA BAGNOLESE A.S.D. 12 5 3 4 33:31 13
5. ASD TENNISTAVOLO VALLECAMONICA 12 5 1 6 28:36 11
6. A.S.D. TENNISTAVOLO NORBELLO 12 3 4 5 29:36 10
7. ASV EPPAN TISCHTENNIS RAIFFEISEN 12 1 4 7 24:42 6
8. ASD QUATTRO MORI 12 1 0 11 18:45 2

 

Poľsko – extraliga žien

KS GALAXY Białystok – GLKS WANZL SCANIA Nadarzyn 2:3, Dabrowska – Jurková 0:3.

GLKS WANZL SCANIA Nadarzyn – KGHM-ZANAM DWSPiT Polkowice 3:2, Jurková – Szczerkowska 0:3, Jurková – Matwiszyn 3:1.

1. KTS SPAR-ZAMEK Tarnobrzeg 16 48:04 32
2. SKTS Sochaczew 15 39:13 26
3. KU AZS UE Wrocław 14 28:21 16
4. GLKS WANZL SCANIA Nadarzyn 15 29:30 16
5. KGHM-ZANAM DWSPiT Polkowice 15 27:34 14
6. POLMLEK ZAMER Lidzbark Warmiński 14 29:29 14
7. KS BRONOWIANKA Kraków 13 26:25 12
8. AZS AJD Częstochowa 16 25:33 12
9. KS GALAXY Białystok 15 18:40 6
10. MRKS Gdańsk 15 5:45 0

Diskusia je uzavretá.