El Niňo Praha – DTJ Hradec Králové 0:4 |

El Niňo Praha – DTJ Hradec Králové 0:4

Ľubomír Pištej

Boj o druhé miesto v tabuľke zaručujúce priamu účasť v semifinále play off českej extraligy. Aj túto príchuť mal štvrtkový šláger medzi domácim El Niňo Praha a hosťujúcim celkom DTJ Hradec Králové. V drese Pražanov nastúpil Kristián Kobes, za hostí sa zo Slovákov predstavili Ľubomír Pištej a Peter Šereda. Šláger mal nakoniec jednoznačný priebeh, keď hostia vyhrali 4:0 a upevnili si druhé miesto v tabuľke.

Zápas komentuje dvojbodový Ľubomír Pištej: ,,Do dnešného zápasu sme išli v dobrej nálade a viere, že vyhráme, aj keď matematicky nám stačila aj remíza na druhé miesto, ktoré nám zabezpečí priamu účasť v semifinále. Úvodný zápas s Tondom Gavlasom som s výnimkou druhého setu zvládol výborne a potvrdil som formu z posledného obdobia, aj keď Tony je kvalitný hráč s výborným podaním, ktoré mi miestami robilo problémy.

Pepo s Reitšpiesom zvládol zápas veľmi dobre, bol jasne lepší po všetkých stránkach a nedal mladíkovi šancu.

Olej mal za stavu 2:0 s Kikom navrch hlavne psychicky, keďže obaja dobre vedeli, že nám stačí remíza na druhé miesto po základnej časti. Prvé dva sety Olej vyhral v koncovkách a zdalo sa, že Kiko definitívne odpadne, ale opak bol pravdou. Znížil na 1:2 a v štvrtom sete viedol, ale Olej zabojoval a vyhral 3:1.

V poslednom zápase som s Reitšpiesom neodohral dobre prvý set, on trafil výborné údery a rýchlo viedol. Dotiahol som z 4:9, ale set som nakoniec prehral 9:11. V ďalších setoch som si naňho zvykol a už som bol lepším hráčom. Vyhrali sme 4:0 a sme pohodlne na druhom mieste v ligovej tabuľke.“

Výsledok 17. kola

El Niňo Praha EHW – DTJ Hradec Králové 0:4, Gavlas – Pištej 1:3, Reitšpies – Šereda 0:3, Kobes – Olejník 1:3, Reitšpies – Pištej 1:3.