KOVOŠROT DUBNICA PAL-KOV |

KOVOŠROT DUBNICA PAL-KOV

IMG_3029V nasledujúcom rozhovore vám predstavujem spoločnosť, ktorá je prvým sponzorom stránky Slovaktabletennis.com!

Rozprávali sme sa s obchodným riaditeľom KOVOŠROTU DUBNICA PAL-KOV Ing. Martinom Palčekom.

KOVOŠROT DUBNICA PAL-KOV je prvým sponzorom stránky Slovaktabletennis.com. Prezradil by si nám v krátkosti niečo o tejto spoločnosti?

– Začiatky podnikania sa začali v roku 1994, keď sa otec vracal z prechádzky z chaty a cestou zo zeme trčal kus starého železa. Ako strojný Inžinier, ktorý pracoval v bývalých závodoch ZŤS DUBNICA, sa prezliekol do pracovného oblečenia a vždy po práci lopatou začal vykopávať zo zeme železnú konštrukciu. Šrot následne odviezol na šrotovisko a za utŕžené peniaze si kúpil prívesný vozík. Vo voľných chvíľach na Škode 120 obchádzal rodinné domy a vykupoval železný šrot. Prvé roky podnikania zháňal šrot tam, kde odmietali chodiť i rôzni brigádnici (zhnité maštale, 50-ročné pivnice, zhorené a staré budovy). Zarobené peniaze vždy investoval naspäť do rozvoja firmy.

V súčasnosti firma zamestnáva 50 pracovníkov. Zvoz šrotu realizuje vlastnými 11 kamiónmi  a má najmodernejšiu techniku na spracovanie železného šrotu. Sídlo firmy je v areáli ZŤS Dubnica – 20 000 m2 a dodávateľmi šrotu sú popredné strojárskej firmy zo Slovenska i z Českej republiky.

Čím sa spoločnosť KOVOŠROT DUBNICA PAL-KOV zaoberá?

– Hlavnou činnosťou firmy je spracovanie a úprava železného šrotu, ktorý vytvárajú strojárske firmy a následný predaj konečným spracovateľom – oceliarňam, zlievarniam. Druhá sekcia firmy sú demontáže starých hál, konštrukcii, mostov, starých vagónov, strojov. Posledných 5 rokov sa snažíme vytvárať pre spolupracujúce firmy komplexný servis odpadového hospodárstva, to znamená (plasty, papier, drevo, komunálny odpad). Doplnkovou činnosťou je prenájom bytových a kancelárskych priestorov v Dubnici nad Váhom a prenájom apartmánu v rekreačnom stredisku na Donovaloch.

Prečo ste sa rozhodli podporiť stránku Slovaktabletennis.com?

– Ako fanúšik a hráč stolného tenisu som rád, že si môžem prečítať o stolnom tenise to, čo mi na iných stránkach chýbalo. Čiže niečo viac ako sú len výsledky. Myslím, že táto stránka na Slovenku chýbala a má pomerne dosť návštevníkov.

Držím ti palce do ďalšej práce a verím, že si stránka udrží čitateľov a budeš stránku naďalej rozvíjať a hýriť novými nápadmi i príspevkami.

Diskusia je uzavretá.