Samuel Kalužný: Ťažký žreb ma ešte viac nakopol |

Samuel Kalužný: Ťažký žreb ma ešte viac nakopol

spm„Som veľmi rád, že som si dokázal splniť jeden z tohtoročných cieľov a to vyhrať Slovenský pohár. O to viac, že som mal za sebou dva týždne herného trápenia a aj začiatok turnaja bol katastrofálny,“ takto okomentoval svoj sobotňajší triumf Samuel Kalužný.

Áno, v Starej Ľubovni na poslednom štvrtom kole Slovenského pohára mládeže v kategórií dorastencov nešlo len o víťazstvo v samotnom turnaji, ale aj o celkové prvenstvo v Slovenskom pohári. Dvoma najväčšími adeptmi na túto trofej boli Samuel Kalužný a Tomáš Kopányi, ktorí mali na konte zhodne 220 bodov, no vyhrať mohli aj ďalší hráči.

V skupinách sa však favoriti potrápili, keď Kalužný nestačil hneď v prvom zápase na Jakuba Ševeca z Rače/Nitry a favoritom „vypálil rybník“ aj kadet Štefan Peko, ktorý ovládol štvrtú skupinu. Víťaz predošlého SPM Adam Brat zas v skupine podľahol jednému z ďalších favoritov Tiborovi Špánikovi.

V hlavnej súťaži prišlo kvôli zaváhaniu Samuela Kalužného na derby zápas s Tomášom Kopányim už v osmičke. Ďalej mohol ísť len jeden, stop dostal tento raz Novozámčan. Kalužný dohral turnaj vo výbornej forme a po ďalších výhrach nad Štefanom Pekom z Trnavy a Tiborom Špánikom z Rače/Nitry sa stal víťazom sobotňajšieho podujatia v Starej Ľubovni a súčasne získal aj Slovenský pohár.

Druhý skončil Tibor Špánik, tretí Andrej Kaššay, výborne zahral starší žiak Štefan Peko, ktorý medzi staršími kolegami obsadil štvrtú pozíciu.

Samuel Kalužný, víťaz sobotňajšieho turnaja: „Nastúpil som bez hlavy, v takom stave, že bolo ťažké už len bojovať. Po skupine som si aj vďaka môjmu otcovi vstúpil do hlavy a to ma veľmi namotivovalo. To, že som dostal ťažký žreb už od prvého zápasu ma ešte viac nakoplo a dokázal som to prelomiť. Od zápasu s Danom Oráčom som sa herne cítil tak dobre, ako už pár týždňov nie. Najlepší výkon som podal zrejme proti kolegovi Tomášovi Kopányimu vo štvrťfinále. Najťažší zápas bol asi ten finálový. Veď som prehral prvý set a musel som totálne zmeniť taktiku, aby som to nakoniec otočil. Našťastie sa to podarilo.“

 

Výsledky

Semifinále: Kalužný – Peko 3:1, Špánik – Kaššay 3:0.

O 3. miesto: Peko – Kaššay 2:3.

Finále: Kalužný – Špánik 3:1.

Diskusia je uzavretá.