SPM dorasteniek opäť ovládli kadetky |

SPM dorasteniek opäť ovládli kadetky

Tatiana KukuľkováKadetky vládnu mládežníckemu dievčenskému stolnému tenisu na Slovensku. Tento fakt sa opäť potvrdil na Slovenskom pohári mládeže v kategórií dorasteniek v Ružomberku.

Šesťdesiatjeden hráčok bojovalo na poslednom štvrtom kole o dôležité body do rebríčka, ktoré mohli rozhodnúť aj o prípadnej účasti či neúčasti hráčok na Majstrovstvách Slovenska, kde si zahrá 24 najlepších Sloveniek.

Pozornosť sa sústredila však najmä na skupiny nasadených dievčat. V nich sa nedarilo prvej nasadenej Eme Labošovej, ale aj Miriam Kršiakovej, obe tak šli do hlavnej súťaže až z tretej priečky v tabuľke.

Slovenská jednotka junioriek (vekom ešte len staršia žiačka) mala najhorší možný los v pavúku, keď narazila na z kvalifikačných skupín predierajúcu sa Luciu Ivanovú. Labošová tento zápas nezvládla a tak boj o prvenstvo pre ňu skončil.

Naopak, výborne si počínali ďalšie kadetky. Tatiana Kukuľková a Katarína Belopotočanová sa bez jedinej prehry dostali až do finále. V ňom sa viac darilo Kukuľkovej, ktorá už zvyčajne stála na najvyššom stupienku.

Tretie skončila Miriam Kršiaková, tá v súboji o bronz porazila Nikoletu Puchovanovú.

 

Výsledky

Semifinále: Belopotočanová – Puchovanová 3:1, Kršiaková – Kukuľková 1:3.

O 3. miesto: Kršiaková – Puchovanová 3:2.

Finále: Kukuľková – Belopotočanová 3:1.

Diskusia je uzavretá.