Predstavujeme STO Dunajec Spišská Stará Ves |

Predstavujeme STO Dunajec Spišská Stará Ves

STO Dunajec Spišská Stará VesSTO Dunajec Spišská Stará Ves je klub, ktorý postupne preráža v mládežníckom stolnom tenise nielen v rámci regiónu, ale aj na celoslovenskej scéne. Viac o stolnom tenise v tejto obci sme sa dozvedeli od otca dvoch hráčov a psychickej podpory na turnajoch Daniela Gašparoviča…

Predstavil by sa nám v krátkosti klub STO Dunajec Spišská Stará Ves?

– Fakty z histórie sa mi, žiaľ, nepodarilo získať, snáď si ich priblížime v budúcnosti. V súčasnosti má klub dve mužské družstvá a dve žiacke. Hráči trénujú aj hrávajú v telocvični ZŠ.

Prioritou klubu je výchova mládeže. Ako často trénujete, kto sa stará o prípravu mladých hráčov na jednotlivé turnaje?

– Žiaci trénujú štyrikrát týždenne, z toho dvakrát s mužmi. O prípravu sa starajú Mgr. Ján Stanko a Daniel Kostka. Cestovanie na turnaje mládeže zabezpečujú Daniel Kostka a Daniel Gašparovič.

Ktorí z hráčov v klube dosahujú momentálne najlepšie výsledky?

– V kategórii mladších žiakov v tejto sezóne potvrdzuje Šimon Kostka vzostup výkonnosti, čoho dôkazom je aktuálne 14. miesto v slovenskom rebríčku. V starších žiakoch sú to Dávid Gašparovič s Radovanom Novotným, ktorí spolu so Šimonom vybojovali 3. miesto v 1. lige starších žiakov skupina východ. Zlepšovanie výkonov všetkých hráčov je aj vďaka účasti či už na regionálnych, alebo Slovenských pohároch mládeže. V aktuálnej sezóne sme vynechali iba dva regionálne turnaje.

V posledných týždňoch ste sa zúčastnili majstrovstiev regiónu. Ako sa vám darilo v jednotlivých kategóriách?

– V najmladších žiakoch Jakub Kostka vybojoval 2. miesto v štvorhre. V mladších žiakoch Šimon Kostka získal 1. miesto v dvojhre aj štvorhre, Dominik Halčin 3. miesto v dvojhre a spolu s Tomášom Gašparovičom 2. miesto v štvorhre. V starších žiakoch pri neúčasti Rada Novotného skončil Dávid Gašparovič v dvojhre na 2. mieste, Šimon Kostka na 3. mieste a spoločne vyhrali štvorhru. Tomáš Gašparovič skončil na 5. – 8. mieste a Dominik Halčin na 9. – 16. mieste. V dorastencoch vybojoval Radovan Novotný 2. miesto, Dávid Gašparovič 3. miesto a spoločne skončili v štvorhrách na 3. mieste.

Budete mať zastúpenie aj na majstrovstvách Slovenska?

– Na základe rebríčkov by náš klub na majstrovstvách Slovenska mali reprezentovať Šimon Kostka v mladších žiakoch a Dávid Gašparovič v starších žiakoch. V kategórii starších žiakov majú šancu ešte aj Šimon Kostka a Radovan Novotný, záleží to však od výsledkov v poslednom kole SPM v Čadci. Veríme, že chlapci zabojujú a vybojujú potrebné body.

Ako sa darí družstvám v mužských súťažiach?

– A mužstvo hrá 4. ligu Podtatranského regiónu a B mužstvo zas 6. ligu Podtatranského regiónu. V oboch družstvách dostávajú možnosť hrávať aj naši starší žiaci a dorastenci. A mužstvo v tejto sezóne dosiahlo zatiaľ najlepší výsledok a to 3. miesto v 4. Lige Podtatranského regiónu.

Aké sú ďalšie ciele STO Dunajec Spišská Stará Ves do budúcnosti?

– Zlepšiť materiálne aj finančné zázemie v klube, zúčastniť sa aj medzinárodných turnajov. Pritiahnuť a vychovať ďalšie mladé nádeje, aby súčasná úspešná generácia žiakov mala nasledovníkov. Nech sa tento pekný šport hrá pod Tromi korunami v čo najlepších podmienkach.

Diskusia je uzavretá.