Topoľčany zosadila z extraligového trónu Dunajská Streda |

Topoľčany zosadila z extraligového trónu Dunajská Streda

Dunajská StredaKlub, ktorý je baštou slovenského stolného tenisu a získava jeden titul v ženskej extralige za druhým, pokorili v tejto sezóne hráčky Dunajskej Stredy, ktoré tak získali titul majsteriek Slovenska. Topoľčany skončili tento rok druhé, bronz získal mladučký celok Viktórie Trnava.

Keď sa k dlhoročnej opore Viere Majerčíkovej pridala v Dunajskej Strede aj Andrea Daubnerová, favoritom na ženský titul pre sezónu 2014/2015 boli hráčky Dunajskej Stredy, ktoré na trojke dopĺňala Maďarka Nóra Haraszti.

Hráčky Dunajskej Stredy suverénne vládli lige po celý čas. Pred finále zaznamenali 18 víťazstiev za sebou a boli suverénnym favoritom na zisk majstrovského titulu. Dôvodom bol aj fakt, že Andrea Daubnerová neprehrala v základnej časti jediný zápas, Viera Majerčíková prehrala len raz!

Veľké finále odštartovalo semifinálovými duelami. Dunajská Streda si hladko poradila s Malackami, jediný bod hostí urobila Mugurdumová. Do finále prešiel aj favorit z Topoľčian, keď zdolal Trnavu 6:2.

Vo finále stačila domácemu celku na titul remíza. Plány Dunajskej Stredy naštrbila len skúsená Alena Kúdelová, ktorá vyhrala s Nórou Haraszti a otočila aj zápas s Andreou Daubnerovou z 0:2 na 3:2. To bolo však zo strany Topoľčian všetko, Dunajská Streda vyhrala 6:3 a zaslúžene získala ženský titul pre sezónu 2014/2015.

Bronz získalo družstvo Viktórie Trnava. Medaila je pre tento tím o to cennejšia, že Trnavčanky ju vybojovali s dvoma kadetkami – Natália Grigelová a Tatiana Kukuľková a s jednou mladšou žiačkou – Zuzana Peková!

 

Finále extraligy žien

Semifinále

Dunajská Streda – MSK Malacky 6:1, Majerčíková a Daubnerová po 2,5, Haraszti 1 – Mugurdumová 1.

ŠKST Topoľčany – Viktória Trnava 6:2, Kúdelová a Kršiaková po 2,5, Furková 1 – Kukuľková a Grigelová po 1.

O 3. miesto

Viktória Trnava – MSK Malacky 6:2, Kukuľková a Grigelová po 2,5, Peková 1 – Mugurdumová 2.

Finále

Dunajská Streda – ŠKST Topoľčany 6:3, Majerčíková 3,5, Daubnerová 1,5, Haraszti 1 – Kúdelová 2, Tušlová 1.

Diskusia je uzavretá.