Záverečný turnaj v Čani pre Katarínu Belopotočanovú |

Záverečný turnaj v Čani pre Katarínu Belopotočanovú

Katka3 (2)Dejiskom 4. kola Slovenského pohára mládeže v kategórií starších žiačok bola v sobotu Čaňa. Ema Labošová, jedna z favoritiek a nasadená trojka tak mala šancu vyhrať posledný turnaj na domácej pôde.

Konkurencia v kategórii kadetiek je však v tejto sezóne obrovská, o čom svedčia famózne výkony kadetiek ale aj ich mladších kolegýň na medzinárodnej scéne. Topfavoritkou bola už tradične Tatiana Kukuľková z Trnavy, ale aj Nikoleta Puchovanová z Ružomberku, Katarína Beloptočanová z Tvrdošínu, Natália Grigelová z Nitry či ďalšie mladšie hráčky.

Potvrdili to už výsledky n skupinách nasadených. Veď Puchovanová, druhá nasadená hráčka, nestačila na Dášu Šinkarovú z Michaloviec a Katarína Belopotočanová sa zas výrazne potrápila s mladšou žiačkou Janou Terezkovou. Kukuľková s Labošovou prešli do ďalších bojov bez väčších problémov.

V hlavnej súťaži to bol však iný turnaj. V najlepšej forme sa ukázala Katarína Belopotočanová, ktorá zvíťazila v semifinále nad Tatianovou Kukuľkovou v piatich setoch a vo finále si poradila aj s domácou hráčkou Emou Labošovou. Katka tak ovládla štvrtý turnaj a v slovenskom rebríčku sa posunula na štvrté miesto.

Za druhou Labošovou skončila Kukuľková, štvrté miesto získala pomerne prekvapujúco Dáša Šinkarová.

Výsledky

Semifinále: Tatiana Kukuľková – Katarína Belopotočanová 2:3, Ema Labošová – Dáša Šinkarová 3:0.

O 3. miesto: Tatiana Kukuľková – Dáša Šinkarová 3:0.

Finále: Katarína Belopotočanová – Ema Labošová 3:1.

 

Diskusia je uzavretá.