Takto sa bude hrať v novej sezóne extraliga |

Takto sa bude hrať v novej sezóne extraliga

stol 005Pred pár dňami sa nám na stránke rozbehla debata, som rád, že viac menej konštruktívna, o zmene systému slovenskej extraligy. Ja osobne som rád, že na stretnutí extraligových klubov v Senci počas Slovak Junior Open sa určité zmeny dohodli. Podľa mňa, pozitívne, no to asi ukáže až najbližšia sezóna.

 

Ako sa bude hrať?

Už tradične sa odohrá jednokolovo základná časť systémom každý s každým. Následne sa extraligová tabuľka rozdelí na dve šestky. Spodná šestka, teda tá, ktorá bude bojovať o záchranu, sa bude hrať ako po minulé roky. Rozdá si to systémom každý s každým doma aj vonku.

Zmena príde v hornej polovici tabuľky. Odohrá sa len jedno kolo každý s každým s tým, že si družstvá vymenia domáce prostredie oproti základnej časti. Ak hrala napríklad Čadca doma s Feromaxom, bude v tejto časti s ním hrať len vonku a pod…

Potom príde na rad avizované play off. Prvé dva tímy v tabuľke budú nasadené automaticky do finále, vo štvrťfinále si zahrajú proti sebe 3. so 6. a 4. s 5. tímom tabuľky. Nasledovať bude semifinále, finále a o tretie miesto, všetky série vyraďovacích bojov sa budú hrať na dva víťazné zápasy z troch, pričom sa už nebude hrať štvorhra, aby zápas nemohol skončiť remízou.

Zmena je aj v časoch zápasov. Horná šestka bude hrať druhú nadstavbovú časť v piatok a v sobotu večer, play off sa bude hrať v utorok, piatok a sobotu večer. Ostatné zápasy sa budú hrať v klasickom čase v piatok večer a v sobotu ráno.

3 komentáre Already!

 1. Michal Pavolka píše:

  haha,to kto vymyslel? špekulantik nejaky

 2. Michal Pavolka píše:

  Každý normalny šport ma základnu časť postavenu na systeme každy s každym doma vonku minimalne jeden krat,nerozumiem tomu,prečo stolny tenis by mal byť vynimkou. Kvalita slovenskej extraligy je taka aka je,pre niekoho slabá,pre niekoho silná. Ked niekto hovori,že slovenska liga je slabá,nemusi ju hrať.Len prečo prosim Vás sa musime v jednom kuse hádať. Blchy chytáme,ale slony nám utekajú. Ja nenavrhujem nič,lebo by to bolo aj tak bezpredmetné,ale kedže je 12 mužstiev,8 by malo hrať play-off a 4 play-out. Potom klasicka play-offová situácia 1-8,2-7,3-6,4-5 na 2 vitazne(lepsie postaveny po základnej časti má výhodu domaceho prostredia v prvom zápase) a takto to dohrať dokonca. Nerozumiem,prečo tieto spory.Je to jednoduché a prosté. Kazdopadne,o systéme je rozhodnuté,držim všetkym palce,nech je buduca sezona pre vacsinu uspesna. Miso P

 3. Petr Hlošek píše:

  miško padlo vela návrhov a bol som rad , že som sa dostal vobec domu.
  Nejvetsi problém je termíny ..jako nováčik Jsem dostal hned sprchu ..
  Jsi tu poprve tak nerozprávaj

Pridať komentár