Dva ciele stránky do novej sezóny… |

Dva ciele stránky do novej sezóny…

stol 005Je to už vyše pol roka, čo nám funguje stránka Slovaktabletennis.com. Myslím si, že to doteraz celkom ušlo, dnes by som vám chcel predstaviť dva moje ciele do ďalších mesiacov.

 

Stolný tenista roka

Prvým z cieľov je anketa Stolný tenista roka. Myslím si, žetakéto niečo bymalo byť súčasťou každého športu a pokiaľ viem, tak u nás v poslednej dobe také niečo nefunguje. Anketu by som rád vyhodnocoval zatiaľ aspoň v dvoch kategóriách, to je dospelí a mládež (od juniorov nižšie, nie hráči do 21 rokov).

Avšak, aby v našej ankete aj o niečo išlo, budem musieť zohnať nejakých sponzorov. Ja osobne si to predstavujem tak, že víťaz dospelých by dostal pohár plus napr. nejaký pobyt pre dve osoby na jednu – resp. dve noci v cene cca 200 eur. Víťaz kategórie mládež by mohol dostať napr. nejaký poukaz na nákup stolnotenisových potrieb v nejakom stolnotenisovom obchode. To je len príklad, keby náhodou niekto vedel zohnať, venovať nejakú cenu, bolo by tu super.

Uvidíme, či sa to podarí, za pokus to stojí. Anketa by sa vyhodnocovala vždy v januári a hlasovalo by sa dvoma spôsobmi. V kategórií dospelých by mohli hlasovať napr. zástupcovia extraligových klubov plus nejakí „odborníci na stolný tenis“. V kategórií Mládež by sa mohlo hlasovať formou ankety na stránke, hlasovali by návštevníci stránky. Samozrejme, v každej kategórií by sa urobil najskôr nejaký výber.

Zdá sa to možno nereálne, ale na začiatku novej sezóny to už budem určite konkretizovať, uvidím, či aj vy budete mať zatiaľ nejaké nápady, ak sa niekto nejakým spôsobom zapojí…

 

Extraliga

Od novej sezóny príde na stránke k miernym zmenám. Chcem vytvoriť samostatnú časť pre extraligu, príspevky k našej najvyššej súťaži by som chcel vylepšiť, len budem potrebovať spoluprácu klubov, ktoré súťaž hrajú.

Ku každému zápasu extraligy mužov by som chcel pravidelne po každom odohranom kole dávať vyjadrenia zástupcov klubov (predsedu, trénera, jedného z hráčov) z oboch tímov.

Napríklad, keď odohrá zápas Čadca s Ružomberkom, tak pri tomto zápase budú: Výsledok, pod ním vyjadrenia Čadce, pod ním vyjadrenie Ružomberka a pod ním body. Takto by som chcel spracovať každý zápas jednotlivého kola.

Lenže, bolo by časovo strašne náročné všetko to obvolávať, ja si to predstavujem takto. Vždy by ste mi – vy zástupcovia klubov, poslali po každom zápase vyjadrenie pár vetami do mailu. Ja by som to dal dokopy a kompletne uverejnil napr. v nedeľu ráno!

Verím, že by šlo spolupracovať takýmto spôsobom, poslať vyjadrenie na päť viet zaberie tak tri minúty aj s rozmýšľaním, takže v tom nevidím problém. Všetko však bude záležať na vás. Pre istotu, pripájam vzor, ako by to vyzeralo.

 

MSK Čadca – ŠKST Ružomberok 5:5

Pavel Petráš, jednotka MSK Čadca: „Naším cieľom bolo bodovať naplno, no hostia v tejto sezóne ukazujú, že majú kvalitný tím. Výkonom nás prekvapil mladý Kaššay, ktorý urobil dva body. Ak chceme pomýšľať na medailu, budeme sa musieť v ďalších zápasoch zlepšiť.

Filip Ježo, dvojka ŠKST Ružomberok: „Podali sme výborný výkon. Kľúčové boli dva päťsetové zápasy, v ktorých sme mali pevnejšie nervy. Mrzí nás však nevyužitý mečbol Pavolku s Mudríkom, škoda, mohli sme aj vyhrať.“

Body: Petráš 2,5, Krkoška 2,5 – Kaššay 2, Pavolka 2, Ježo 1.

P.S. Verím, že nikomu nevadí, že som mu tam uviedol meno…  A budem rád, ak sa k tomu nejako vyjadríte… Myslím, že oba ciele sú zvládnuteľné…

3 komentáre Already!

 1. Juraj Sýkora píše:

  Ahoj Rado,

  pri pohľade na stránku SSTZ aj mne obča prebehlo hlavou, že tu chýba niečo také ako Stolný tenista roka. Mne pri tejto príležitosti napadlo, či by sa výsledky tejto ankety nemohli vyhlasovať ako súčasť Majstrovstiev SR mužov a žien, aj výsledky v mládežníckej kategórii. Tým by mohol aj samotný turnaj získať nový rozmer, najmä spoločenský.
  Čo sa týka extraligy, absolútne s Tebou súhlasím. Všetko však bude záležať na spolupráci klubov. Je smutné, že táto iniciatíva neprichádza zo strany SSTZ.

 2. Miro Komorný píše:

  Dobrý deň, ja chcem prihodiť pochvalu za rozhovory s hráčmi (príp. trénermi). To je to najzaujímavejšie, čo sa nedá nájsť vo výsledkových servisoch a na Slovensku to v st.tenise doteraz úplne absentovalo. Aj tieto dva nové nápady sú dobré, len sa trošku obávam, či budú extr. kluby ochotné posielať komentáre samostatne a na akej úrovni. Ale vôbec by mi nevadilo, keby som tu našiel komentár aspoň k jednému zápasu každého kola (niekedy je menej viac). Lebo ak sa budú vyjadrovať po každom kole všetci, tak sa obávam, že im rýchlo dôjde invencia .. „tak určite“ 🙂

  A keď už píšem, tak chcem upozorniť na úskalia internetového hlasovania. Existujú špekulanti, ktorí budú chcieť prispieť viacerými hlasmi. Obzvlášť ak ide o „premotivovaných rodičov“ 🙂

  Prajem veľa zdaru dobrým myšlienkam

 3. Rado Blažek píše:

  Čaute,

  pán Komorný, tak určite 🙂 , skúsime a uvidíme, či to bude fungovať. Ak nie, áno, rozmýšľal som nad alternatívou dať vždy len koment k nejakému zápasu (dvom zápasom) kola.

  Dík za pochvalu, po dovolenke, teda od júla sa posnažím viac, aby bol aspoň jeden rozhovor za týždeň.

  A Juro, dík tiež. Čo nie je, si urobíme sami, možno sa SSTZ časom pridá, ak nie, nevadí. Čo sa týka spolupráce s klubmi z extraligy, myslím, že drvivá väčšina bude bezproblémová.

  Rado

Pridať komentár