Valucha zosadil z trónu Rezetka, Horváthová obhájila |

Valucha zosadil z trónu Rezetka, Horváthová obhájila

Simona Horváthová

Simona Horváthová

Dvadsaťpäť chlapcov a jedenásť dievčat si v sobotu zahralo v Pezinku na Slovenskom pohári mládeže hráčov do 21 rokov. Na rozdiel od ostatných mládežníckych kategórií sa okrem dvojhier hrali opäť aj štvorhry a mix.

Základná skupina priniesli jeden zaujímavý zápas. Ingemar Péter to na Romana Rezetku dlhodobo vie, no tento raz sa tešil vo forme hrajúci stolný tenista ŠKST Baník Havířov. Obranár s výborným útokom (resp. útočník s trávou) tak ovládol skupinu B.

Ingemar Péter, ktorý tento rok dotiahol bratislavský Feromax k bronzu v extralige mužov, svoje zaváhanie nenapravil ani v pavúku. S o rok mladším Samuelom Kalužným prehral v troch setoch. Okrem Kalužného sa do semifinále prebojovali aj víťaz predchádzajúcich turnajov Alexander Valuch z Kysuckého Nového Mesta, Michal Pavolka a spomínaný Rezetka.

Vo finále si to nakoniec rozdali hráči, ktorí spolu pred pár rokmi začínali v Kysuckom Novom Meste. Lepšiu momentálnu formu preukázal Rezetka, ktorý sa tak stal víťazom Slovenského pohára v Pezinku.

Prvenstvo medzi dievčatami obhajovala Simona Horváthová z Valalík. Tá však hneď na úvod zakopla v skupine s Monikou Uríkovou, a tak do hlavnej súťaže postúpila z druhej priečky.

Zaujímavý priebeh mala skupina C. Tú prekvapivo ovládla Monika Marosuková z Trenčína, ktorá za sebou nechala aj také hráčky ako Katarínu Belopotočanovú či Denisu Jantošovú.

V pavúku sa však k najlepšiemu výkonu vypla Simona Horváthová z Valalík, ktorá po výhrach nad Marouskovou a Furkovou vrátila vo finále prehru zo skupiny Monike Uríkovej.

Štvorhry ovládli dvojice Rezetka – Špánik a Horváthová – Kukuľková, v mixe sa najviac darilo Kaššayovi s Furkovou.

 

Medailisti

Dvojhra muži do 21 rokov: 1. Roman Rezetka, 2. Alexander Valuch, 3.-4. Samuel Kalužný a Michal Pavolka.

Dvojhra ženy do 21 rokov: 1. Simona Horváthová, 2. Monika Uríková, 3.-4. Katarína Belopotočanová a Karolína Furková.

Štvorhra muži do 21 rokov: 1. Rezetka – Špánik, 2. Péter – Kalužný, 3.-4. Ševec – Biró a Valuc – Žakovský.

Štvorhra ženy do 21 rokov: 1. Horváthová – Kukuľková, 2. Uríková – Furková, 3.-4. Belopotočanová – Marosuková a Jantošová – Belianska.

Zmiešaná štvorhra: 1. Kaššay – Furková, 2. Bella – Kovácsová, 3.-4. Peko – Kukuľková a Špánik – Uríková.

Pridať komentár