Emil Gallovič o turnaji v Trenčíne: Chceli sme, aby diváci a mladí hráči videli, o čom stolný tenis je |

Emil Gallovič o turnaji v Trenčíne: Chceli sme, aby diváci a mladí hráči videli, o čom stolný tenis je

50000000Klub Keraming-Kubran Trenčín bude od novej sezóny nastupovať v 2. lige mužov s novou posilou, ktorou je Martin Palček, naposledy hráč Feromaxu Bratislava. Šéf klubu spod hradu Matúša Čáka však dôraz na postup nekladie, cieľom je naďalej zapájanie mladých hráčov do súťaží a, samozrejme, načerpanie nových skúseností od bývalého mládežníckeho reprezentanta.

Klub z Trenčína sa môže popýšiť ešte jednou zaujímavosťou. Pred pár týždňami sa tu konal 9. ročník stolnotenisového turnaja k oslobodeniu mesta Trenčín, na ktorom sa zúčastnilo viacero výborných hráčov.

Viac nám už povedal Emil Gallovič, predseda klubu…

 

Pred pár týždňami ste organizovali stolnotenisový turnaj v Trenčíne, na ktorom sa zúčastnili výborní hráči ako Pištej, Šereda, Illáš či Olejník. Prečo ste sa rozhodli pozvať aj takýchto hráčov?

– Vzhľadom na skutočnosť, že máme veľmi dobré vzťahy s viacerými stolnými tenistami, ktorí hrávajú vyššie súťaže, tak sme sa o to pokúsili. Našou snahou bolo dostať do Trenčína na náš turnaj čo najlepších hráčov, aby diváci, ktorých chodí na tieto podujatia zúfalo málo, mali možnosť vidieť o čom stolný tenis je. Ide o to, aby mali ľudia možnosť vidieť aj okulahodiace zápasy, kde sú dlhšie výmeny atď… Samozrejme, aby mladí začínajúci stolní tenisti resp. takí, ktorí sa venujú tomuto krásnemu športu len pár rokov, boli niečím, čo uvidia na vlastné oči motivovaní. Chcel som, aby mali možnosť viacerí hráči zažiť atmosféru takého turnaja a zahrať si vo výborných priestoroch a herných podmienkach prípadne aj s ligovým hráčom prípadne reprezentantom.

Splnilo celkovo toto podujatie vaše očakávania?

– Určite splnilo. Nie je jednoduché zabezpečiť takýto turnaj so všetkým, čo okolo toho potrebujete a ešte ho vsunúť do termínu, ktorý je prijateľný aj pre čo najširšiu účasť hráčov (prebiehajúce súťaže, turnaje atď…).

Spomínaný turnaj sa konal už 9. krát. Plánujete v tejto tradícii pokračovať aj naďalej?

– Áno, budeme sa snažiť v tejto tradícii pokračovať a pokúsime sa vždy aj niečo vylepšiť.  Tento turnaj sme organizovali v našich hracích priestoroch v telocvični ZŠ KUBRA v Trenčíne už osemkrát. Vzhľadom na to, že sme tomu turnaju chceli dať vyšší punc kvality, preto sme sa obzreli po lepších hracích priestoroch. Budeme veľmi radi, ak sa nám podarí na tento turnaj v budúcnosti dostať ešte viac reprezentantov, prípadne niekoho zo zahraničia.

Klub Keraming-Kubran Trenčín, ktorého ste aktívnym členom, má od novej sezóny novú posilu, Martina Palčeka. Plánujete s novým hráčom postúpiť do vyššej súťaže?

– Vidím, že takéto správy sa rýchlo šíria. Sme veľmi radi, že Martin prišiel posilniť naše rady a predpokladám, že si u nás zahrá viac pre zábavu a zdravie, tak to pravdepodobne nebolo doteraz. Budeme hrať hlavne tak, aby základ tvorili mladší – odchovanci klubu. Hráč ako je Martin Palček by nám veľmi mohol pomôcť skúsenosťami a tým, že by potiahol výkonnostne mladých aj na tréningoch. Samozrejme neboli by sme správni športovci, keby sme nechceli vyhrávať, ale “jedna lastovička leto nerobí”. Uvidíme.

Otázka na záver. Ako sa celkovo darí stolnému tenisu v Trenčíne?

– To je veľmi komplikovaná otázka. Všetci dobre vieme, že celý šport, nielen v Trenčíne, ale na Slovensku, stojí hlavne na zanietencoch a rodičoch mladých športovcov. V Trenčíne je v podstate iba náš klub, ktorý sa snaží mať širšiu základňu mladších aj starších hráčov. Nie je to veľmi populárny šport, nemôžeme ho vôbec porovnávať s hokejom alebo futbalom. Myslím si však, že v spádovej oblasti spolu s dedinkami a mestami na okolí je dosť klubov, ktoré už tradične obsadzujú družstvá hlavne do nižších súťaží, t.j od 4. ligy nižšie. Sú tu hlavne tradičné “bašty“ stolného tenisu (Trenčianska Teplá, Nové Mesto nad Váhom, Dubnica, ale nechcem to zoširoka vymenovávať, aby som nikoho neurazil), ak to tak môžem nazvať, ale tie hrajú maximálne po úroveň 2. ligy. Uvidíme, ako sa vyvinie budúci rok.

 

PalčekK slovu sa dostal aj Martin Palček, nová posila Trenčína

Ako hodnotíš trojročné pôsobenie vo Feromaxe Bratislava?

– Moje pôsobenie v tíme ŠKST Feromax Bratislava hodnotím veľmi pozitívne a kladne. Výborné boli hlavne výsledky. Prvý rok sme hneď po mojom príchode postúpili do najvyššej stolnotenisovej súťaže, a v ročníku 2014/2015 sa nám po finále play off hompáľali na hrudi bronzové medaily. Príjemné zážitky mám hlavne na bývalých spoluhráčov a trénerov, hrali sme v pozitívne naladenom tíme, mali sme bojovného ducha a vedeli sme dať srdce do zápasov, čo nám v rozhodujúcich zápasoch veľmi pomohlo. Myslím, že základ pozitívnej energie v tíme sú humorné chvíle, ktorých bolo počas sezóny neúrekom.

Prestup do druholigového Keraming-Kubran Trenčín ukončil tvoje pôsobenie v profesionálnych ligách?

– Koncom uplynulej sezóny sa mi opäť pripomenuli problémy s chrbtom, a po odohraných zápasoch som mával veľké bolesti. Vzhľadom na to, že športujem pre zábavu a oddych, som sa rozhodol, že nasledujúci rok vrcholové súťaže radšej vynechám. Môj dlhoročný kamarát a obchodný partner Emil Gallovič mi miesto v jeho klube ponúkal už dávnejšie, a vzhľadom na to, že klub sa nachádza iba 15 minút cesty autom od môjho domu, som túto alternatívu dlhšie zvažoval. Dúfam, že sa nám podarí v okolí Trenčína a Dubnice viac spropagovať stolný tenis a že pritiahneme hlavne mladých ľudí, aby si rozvíjali od detstva športového ducha, disciplínu a cieľavedomosť.

Pridať komentár