Eva Jurková: Nedočiahla som na stôl, tréner Dzelinský tak zohnal nižší |

Eva Jurková: Nedočiahla som na stôl, tréner Dzelinský tak zohnal nižší

FOTO: Tomáš Puškáš

FOTO: Tomáš Puškáš

Je 18-násobnou majsterkou Slovenska mládeže v stolnom tenise, veľmi si cení medailu z Deaflympiády. Od novej sezóny bude obliekať dres prvoligového poľského klubu KSTS Krosno. Reč je o Eve Jurkovej…

 

Evka, prezradila by si nám, ako a kedy si sa dostala k stolnému tenisu?

– K stolnému tenisu som sa dostala, keď som mala 5 rokov. Priviedol ma k tomu môj otec, ktorý kedysi dobre hrával.

Čo ťa na tomto športe upútalo, že si pri ňom ostala až dodnes?

– Páči sa mi tento šport, lebo je to rýchla zaujímavá hra, ale aj veľmi náročná. Za ten čas, čo hrám, som spoznala veľa talentovaných hráčov a kamarátov.

Tvoj otec pred pár rokmi často spomínal, že ťa musel voziť na tréningy do Michaloviec k trénerovi Dzelinskému. Pamätáš si na tieto časy ešte?

– Áno, pamätám, nemala som ako chodiť, Michalovce som nepoznala. Otec na mňa čakal stále dokonca tréningu, pozeral sa ako mi to ide. Niekedy som tam aj prespala, aby som necestovala každý deň. Sranda bola, že som bola veľmi nízka. Nedočiahla som na koniec stola. Nakoniec tréner zohnal nižší stôl, aby som mohla trénovať. No na zápasoch to niektorí využívali, lebo tam stôl musí byť podľa predpisov.

Počas mládežníckych rokov si dosiahla množstvo cenných úspechov. Kedy prišiel ten prvý?

– Prvý úspech prišiel v 9 rokoch, keď som na majstrovstvách Slovenska v Považskej Bystrici vyhrala štvorhru s Paulínou Šebakovou.

Niekoľko rokov si Slovensko reprezentovala na MEJ. Ktoré sa ti najviac vydarili?

– Veľmi sa mi dobre hralo vo Schwechate, keď sme v družstvách nešťastne prehrali so Švédkami na ME juniorov.

Ktoré iné úspechy sú pre teba najcennejšie?

– V mládežníckych kategóriách som sa stala 18 krát majsterkou Slovenska v dvojhre, štvorhre a mixe. Vyhrala som viackrát satelit a Slovenský pohár mládeže. Spomenúť by som mohla ešte titul v extralige žien s Topoľčanmi a keďže súťažím aj so sluchovo postihnutými športovcami, najviac si vážim bronzovú medailu na Deaflympiáde v bulharskej Sofii.

V minulej sezóne si si prvýkrát vyskúšala zahraničný angažmán, keď si hrala najvyššiu poľskú ligu. Ako by si zhodnotila svoje výkony v drese GLKS WANZL SCANIA Nadarzyn?

– V poľskom klube som sa cítila veľmi dobre. Súťaž extraklasa je veľmi náročná, hrá tam veľa zahraničných hráčok. Úspešnosť som mala 6 výhier a 11prehier. Hrala som na pozícii trojky a niektoré zápasy na dvojke. Sezóna v Nadarzyne mi dala veľa a verím, že svojimi výkonmi pomôžem nováčikovi 1. ligy KSTS Krosno, kde budem hrať v novej sezóne.

Aké sú tvoje ďalšie stolnotenisové ciele?

– V prvom rade by som sa chcela zlepšovať vo svetovom rebríčku. Chcela by som reprezentovať Slovensko na ME a MS. Súťažím aj so sluchovo postihnutými športovcami, kde by som chcela byť najlepšia v Európe a aj na Svete. Od 6. do 12. 9.sa uskutočnia ME nepočujúcich športovcov v rakúskom v Badene, všetci mi držte palce.

Komu všetkému by si chcela poďakovať za to, že si to v športe dotiahla až tak ďaleko?

– Najmä svojej rodine, ktorá ma v tom podporuje až doteraz. Samozrejme, aj trénerovi Dzelinskému, s ním som trávila najviac času a naučil ma toho veľmi veľa.

3 komentáre Already!

 1. ejaculando com Controle píše:

  Como se fossemos mais um resultado no mercado que está prestes
  a trespassar de risco, se alguém não consumir em
  até 3 dias. http://brakermedia.com/index.php/blog/2162/remedios-naturais-para-impot%C3%AAncia-herbasolution-brasil/

 2. Nigel píše:

  Também poderia ter aplicações na indústria agrícola, citando caso análogo, para engenheiro ovelhas com velo mas denso ou
  mas espessa da pele, explica Fuchs. http://www.snbim.com/bbs/home.php?mod=space&uid=757427&do=profile&from=space

 3. jejum Intermitente Como Fazer Cardapio píše:

  Ela acredita que a verdadeira paleo é ótima, no entanto, se seu objetivo for perder
  peso, só a paleo é possível que não ser suficiente. http://8Nw7L.8151.org/home.php?mod=space&uid=1110838&do=profile&from=space

Pridať komentár