Croatia Open: Labošová podala výborný výkon, na ceste za medailou ju zastavila Diaz |

Croatia Open: Labošová podala výborný výkon, na ceste za medailou ju zastavila Diaz

16834688219_5b45e89170_oSlovenskí stolní tenisti na medzinárodnom turnaji Croatia Junior & Cadet Open, ktorý sa konal uplynulý týždeň vo Varaždine, medailu nevybojovali. Prísľubom do novej sezóny je však výborný výkon Emy Labošovej, momentálne 11. hráčky európskeho rebríčku kadetiek.

 

Najďalej to dotiahol Špánik

V kategórií juniorov hájili farby Slovenska Tibor Špánik, Adam Brat, Andrej Kaššay, Jakub Pavolka, René Reho, Jakub Zelinka a Štefan Peko. Z kvalifikačných skupín sa do ďalších bojov prebojovalo trio Špánik, Peko a Brat. Najďalej – do 2. kola hlavnej súťaže, to dotiahol Tibor Špánik, ktorý v zápase o postup do osemfinále nestačil na Katarčana Al Nagaar, keď mu podľahol v piatich setoch.

Vo štvorhre si osemfinále zahral Štefan Peko, ktorý je medzi juniormi len prvý rok. S Rakúšanom Friedrichom prehrali s párom Sfiligoj, Weerassinghe 3:1 na sety, ich cesta do štvrťfinále tak ostala zahataná.

 

Medzi juniorkami bojovali úspešné exkadetky

Kategóriu junioriek zastupovalo päť dievčat, z toho až štyri minuloročné veľmi úspešné kadetky, ktoré nechali Emu Labošovú medzi staršími žiačkami takpovediac osamote.

Pavúk si zahrali Natália Grigelová, Tatiana Kukuľková, štvrťfinalistka z MEJ v BA, či Katarína Belopotočanová, ktorá už európsky šampionát v hlavnom meste Slovenska odohrala v drese junioriek. Cez sito prvého kola sa však podarilo postúpiť len Grigelovej, ktorá z cesty odstránila Nemku Wolf. Nad jej sily však bola vzápätí Portoričanka Diaz, Natália však svojím umiestnením v najlepšej šestnástke určite potešila trénerov.

Osemfinále sa podarilo vybojovať aj dvom párom, Kukuľková s Grigelovou a ani Puchovanová s Belopotočanovou to však ďalej nedotiahli.

 

Kadeti budú mať ťažké presadiť sa

Veľmi ťažké sa budú mať presadiť v aktuálnej sezóne kadeti. Chalani si to otestovali hneď v Chorvátsku, keď z trojice Martin Kysel, Samuel Fečo a Tobiáš Pindura, sa do hlavnej súťaže predral len posledne menovaný. Ružomberčan vypadol následne hneď v prvom kole, keď sa musel skloniť pred výkonom Poliaka Dziadeka.

Naši starší žiaci sa výraznejšie nepresadili ani vo štvorhre. Fečo s Pindurom vypadli v prvom kole, Kysel po boku Jordánca Khadera si zahrali druhé kolo.

 

Na úvod podala výborný výkon

Do hry sa zapojil aj poltucet kadetiek. Samozrejme, najviac sa čakalo od Emy Labošovej, slovenskej jednotky a európskej hráčky číslo 11. Jana Tezerková, Natália Divinská, Zuzana Peková, Júlia Dzelinská a ani Dáša Šinkarová zo skupiny nepostúpili, a tak v hlavnej súťaži bojovala len Labošová.

Tá prešla bez väčších problémov prvým aj druhým kolom, no v zápase o medailu ju čakala najvyššie nasadená Portoričanka Diaz.

Ema na favoritku nevyzrela, prehrala 0:3, no jej výkon na úvodnom medzinárodnom turnaji v sezóne sa dá považovať za veľmi vydarený.

Krok od medaily boli aj dve naše štvorhry, Labošovej a Šinkarovej resp. Divinskej a Pekovej tento raz dopriate nebolo.

1 Comment Already!

  1. Ladislav Brat píše:

    ….o medailu bojovali aj juniori v druzstvach. V zapase o postup do semifinale prehrali s prvymi nasadenymi, Slovincami. Svrtfinale nie je zle, na slovinskych hracov sme jednoducho nemali.

Pridať komentár