Jediným účastníkom MS juniorov bude Samuel Kalužný |

Jediným účastníkom MS juniorov bude Samuel Kalužný

Samuel KalužnýVýborná správa, Slovensko bude mať zastúpenie na svetovom šampionáte juniorov v stolnom tenise. S juniorskou kategóriou sa vo Vendée rozlúči Samuel Kalužný, ktorý je momentálne hráčom bratislavského Feromaxu.

Vo Francúzsku bude celkovo štartovať 96 najlepších juniorov z celého sveta. Majstrovstvá štartujú už túto nedeľu 29. novembra, slovenský stolný tenista by mal do hry zasiahnuť po súťaži družstiev v individuálnych disciplínach, teda v stredu 2. decembra.

Jediný účastník slovenskej reprezentácie na margo svojej účasti na MS povedal. „V prvom rade som veľmi šťastný, že som dostal šancu zúčastniť sa podujatia, ktoré je zrejme pre každého športovca vrcholom. Aj pre túto príležitosť som makal celú minulú sezónu, a keď som dostal takúto šancu, chcem tam svoje tréningy naplno zužitkovať. Za posledné tri mesiace cítim vo svojej hre veľké zlepšenie, takže si myslím, že som dobre pripravený. Prvotným cieľom je samozrejme postúpiť zo skupiny. Ak sa mi to podarí, cieľom bude vždy vyhrať nasledujúci zápas, na takom veľkom podujatí je každá výhra veľmi cenná. Rozhodne chcem na svoj posledný juniorský turnaj spomínať v najlepšom.“

Pridať komentár