Ľubo Pištej: Pingpongshop sa pomaličky rozbieha |

Ľubo Pištej: Pingpongshop sa pomaličky rozbieha

11719829_10205826323349971_689832471_nNový stolnotenisový obchod Pingpongshop, ktorý otvoril úspešný slovenský reprezentant, je už v plnom prúde. S Ľubomírom Pištejom sme sa rozprávali o fungovaní obchodu, vianočných akciách, ale aj o prebiehajúcej sezóne…

Ľubo, pred pár mesiacmi si otvoril stolnotenisový obchod Pingpongshop. Ako si spokojný s doterajším fungovaním?

– Obchod sa pomaličky rozbieha, ľudia si postupne začínajú zvykať, že je tu niekto nový, kto ponúka svoje služby. Robím všetko pre to, aby som vyhovel čo najväčšiemu spektru zákazníkov.

O aký druh materiálu je najväčší záujem?

– Najväčším hitom sú plastové loptičky, ktorých kvalita má stúpajúcu tendenciu a veľa ľudí si ich obľúbilo. V mnohých súťažiach sú plastové loptičky novinkou. Najpredávanejšie sú loptičky bez švov Xushaofa a Joola Super P so švom. Nemalý záujem je aj o drevo Joola Pištej No Compromise, s ktorým hrávam aj ja, či o nový poťah Joola Rhyzm Tech a Joola Rhyzm P.

Blíži sa obdobie Vianoc. Môžeme očakávať nejaké akciové ceny?

– Pre novoregistrovaných zákazníkov máme pripravenú zľavu 10% na produkty značky JOOLA (s výnimkou stolov). V nedeľu skončila súťaž o moje tričko s podpisom a ďalšie ceny. Budem sa snažiť aj touto cestou dať ľuďom šancu získať rôzne druhy tovaru. Pre zákazníkov určite pripravím nejaké zaujímavé akcie, tak ako bolo tomu aj doteraz. Ak sa nebudú vedieť rozhodnúť, čo pre svojich najbližších, budú mať k dispozícii darčekové poukážky v rôznej hodnote.

Dôležitá sezóna je v plnom prúde. Ako sa ti v nej zatiaľ darí?

– Olympijská sezóna je tu a s ňou aj spojený tlak, ktorý je na reprezentantov vyvíjaný. Pre mňa osobne je tlak okolia o niečo menší ako ten, ktorý na seba vyvíjam sám, čiže aj s týmto sa musím vedieť popasovať. Čo sa týka mojich výsledkov, som zatiaľ s touto sezónou spokojný. Mám za sebou vydarené ME v Jekaterinburgu, ale aj dobré výsledky, či už v lige, ale i na turnaji Best Tour. Tento turnaj je veľmi dobrým spestrením sezóny a som rád, že moja firma je partnerom tohto populárneho podniku.

Určite sleduješ aj mládežnícky stolný tenis. Vidno na Slovensku nejaké talenty, ktoré by mohli niečo dosiahnuť aj na medzinárodnej scéne?

– Táto otázka je veľmi jednoduchá, ale odpoveď na ňu by mohla trvať aj niekoľko hodín či dní. Na výchovu talentovanej mládeže, ktorú na Slovensku bezpochyby máme, je potrebné vytvoriť národné centrum, v ktorom by sa koncentrovali tí najlepší z najlepších na Slovensku, tak ako tomu bolo u nás pred dvomi desaťročiami a tak ako je tomu teraz vo všetkých vyspelých a úspešných krajinách. Ja som mal to šťastie, že som v danom období mohol byť súčasťou tejto ideológie. Momentálne sa Slovensko bohužiaľ vydalo opačnou cestou. Talenty na Slovensku určite máme, ale bez kvalitného národného centra s kvalifikovanými trénermi a zázemím budeme o niekoľko rokov o miestach, na ktorých sa momentálne nachádzame v Európe alebo na svete, len snívať.

Aby som aspoň čiastočne zodpovedal tvoju otázku aj trošku konkrétnejšie. Veľa chvály som počul o Goldírovi, ale zatiaľ som nemal možnosť ho vidieť na vlastné oči. V tejto súvislosti vyberám mladých talentovaných hráčov, ktorých následne navrhnem vrchným predstaviteľom značky Joola, s ktorými sa budeme snažiť vybraných hráčov podporovať v ich výkonnostnom aj osobnostnom raste.

2 komentáre Already!

  1. J-o-o-l-a píše:

    Pan Pistej,

    znackou Joola ma uz par rokov podchytene vacsinu Slovenska nemenovany pan zo Zeliezoviec, v com bude tkviet vasa konkurenciaschopnost a na zaklade coho sa budete snazit previest tychto dlhorocnych uzivatelov na svoju stranu?

  2. Ľubomír Pištej píše:

    Dobrý večer,

    ako zmluvný hráč JOOLA túto značku prezentujem na Slovensku a vo svete svojimi výkonmi , do budúcna mám v pláne aj prácu s mládežou ,otvorenie kamenného obchodu,kvalitné služby všetkým zákazníkom,aby sa JOOLA rozvíjala na Slovensku ešte ďaleko viac ako doteraz. Je to veľmi jednoduché, zákazníkov chcem prilákať tým, že budem najlepší.

Pridať komentár