Zlatá odmena pre Gašparíkovú |

Zlatá odmena pre Gašparíkovú

Celková víťazka Lucia Gašparíková z TTC Majcichov

Celková víťazka Lucia Gašparíková z TTC Majcichov

Druhý bodovací turnaj mládeže regiónu Bratislava-Trnava v stolnom tenise v kategóriách mladšie žiactvo a dorast sa odohral vo Veľkých Úľanoch v okrese Galanta.

VEĽKÉ ÚĽANY. Tretia novembrová nedeľa sa pri účasti šestice Majcichovčanov niesla v znamení triumfu Lucie Gašparíkovej. Hráčka TTC Majcichov, ktorá len nedávno prešla z kategórie mladších  do kategórie starších žiačok, potvrdila, že už aj medzi dorastenkami patrí v bratislavsko-trnavskom regióne k tým najlepším. Vo finále porazila o tri roky staršiu Sarah Beliansku a zaknihovala si tak prvé celkové víťazstvo a zlatú medailu v tejto kategórii. Medzi dorastencami zahral výborne Richard Kollár, ktorý vo štvrťfinále prehral s neskorším víťazom Richardom Lelkešom z Bratislavy a nakoniec obsadil 5. miesto. Darilo sa aj Róbertovi Kollárovi a Samuelovi Dominovi, ktorí si vybojovali aspoň postup do osemfinále.

Medzi mladšími žiakmi len tesne unikla medaila Filipovi Krajčovičovi, ktorého turnajová púť sa skončila vo štvrťfinále. Ďalšiemu z Majcichovčanov Jankovi Sládkovičovi sa zo základnej skupiny postúpiť nepodarilo. Celkovým víťazom sa stal Nicolas Kubala. Finále mladších žiačok sa skončilo úspešne pre Dominiku Wiltschkovú z Galanty.

Pridať komentár