Labošová potvrdila suverenitu, medzi chlapcami triumfoval Diko |

Labošová potvrdila suverenitu, medzi chlapcami triumfoval Diko

LabošováAž krátko po 20. hodine sa v Bratislave skončili finálové duely druhého kola SPM staršieho žiactva. Organizátormi bol tím ľudí z TTC Majcichov.

Rozhodcovia hneď od úvodu podujatia nastolili veľmi prísny meter nielen kontroly rakiet, a tak niektorí hráči museli meniť svoje stolnotenisové náradie. Všetko však bolo v rámci pravidiel stolného tenisu.

Druhého kola Slovenského pohára sa zúčastnilo vyše 130 hráčov v oboch kategóriách, ktorí si to rozdali o poháre a vecné ceny, ale aj o celkové umiestnenie v slovenskom rebríčku k 1.1. 2016.

Jasnou favoritkou dievčat bola Ema Labošová, ktorá múti vodu aj na európskej scéne, turnaja sa nezúčastnila slovenská dvojka Dáša Šinkarová.

Slovenská jednotka prešla turnajom viac – menej ako nôž maslom a zaslúžene získala zlato, i keď Zuzana Peková z Trnavy jej vo finále uchmatla set.

Boj o bronz zviedli Východniarky, lepšie z neho vyšla Júlia Dzelinská.

Od prvých zápasov bolo rušno medzi chlapcami. Základné skupiny priniesli množstvo prekvapení, jedno z nich na úkor Samuela Feča, ktorý sa po turnaji musel uspokojiť len s 11.-12. miestom.

Výborne zahral opäť mladší žiak Félix Ivančo, ktorý to dotiahol až do semifinále a vybojoval si nakoniec štvrté miesto, keď v boji o bronz nestačil na Samuela Cypricha z Čadce.

Zlato si podobne ako na úvodnom turnaji vybojoval Diko, ktorý nechal za sebou Tobiáša Pinduru z Ružomberka.