Saša Dragaš otvorí Stolnotenisové centrum v Prievidzi |

Saša Dragaš otvorí Stolnotenisové centrum v Prievidzi

12303969_1003168299706498_3689139281818324701_oPozdravujem všetkých priaznivcov stolného tenisu a touto cestou vás chcem informovať o niečom, čo som sa rozhodol zrealizovať.

Síce nie som zástanca častej komunikácie cez sociálne siete a internet, lebo je podľa mňa antisociálna a pripravuje nás o osobné stretnutia a komunikáciu naživo, ale tento spôsob som tentokrát zvolil, lebo môžeme vzájomne diskutovať o tejto téme a každý môže napísať, čo chce. Som zvedavý na akýkoľvek názor – pozitívny či negatívny.

Začal som s vybavovaním stavebného povolenia na postavenie stolnotenisového centra v Prievidzi.

Bude v ňom osem stolov, taraflex, izby pre 30 ľudí, každá izba bude mať kúpeľňu, wc, tv, internet, bude tam jedáleň, miestnosť pre maséra, menší fitness atď…

Prikladám aj fotky. Veď, hovorí sa, radšej raz vidieť, ako 100 krát počuť.

Keď je možnosť ubytovania v takomto centre, v akúkoľvek dobu dňa je možné na sebe pracovať, lebo žiadny čas, peniaze a ani energiu nie je treba míňať na presúvanie do haly. Dá sa, aby sa trebárs aj pred spaním precvičoval servis alebo čokoľvek podobné.

12304206_1003168273039834_7102030904281361944_oVšetko bude sprístupnené a je len na danom hráčovi alebo hráčke, či má chuť urobiť všetko, aby boli čo najlepší.

V centre, ak chceme mať úroveň, sú potrební tréneri a kvalitný sparing. Preto som oslovil rodinu Bardoňovcov o spoluprácu. Sú to v každom smere vynikajúci ľudia, či to sú ľudské vlastnosti alebo odbornosť a vedomosti učiť a pomôcť iným hráčom, aby boli čo najlepší.

Celá rodina Bardoňovcov stolný tenis robí celý život a čo je základ, majú radi tento šport a ja som veľmi rád, že budem môcť s nimi spolupracovať.

 

Jeden z dôvodov prečo vás oboznamujem o tomto mojom zámere je prieskum a zvedavosť, čo si o tom celom myslite?

12304324_1003168293039832_9006457264747133314_oČí sú rodičia, ich deti, hráči aj iní tréneri, ktorí by mali záujem doviesť hráčov na spoločné sústredenia do nejakého centra, kde sú ľudia, ktorí si svoju robotu trénera alebo sparinga kvalitne odrobia, poskytnú všetko, čo je v ich moci, aby slovenskí hráči po nejakom čase boli lepší a lepší?

Ak sú nejaké rôzne rozbroje medzi trénermi, hráčmi a funkcionármi, skúsiť ich dať bokom a hlavne pre prospech hráčov začať vzájomne spolupracovať.

Sú aj iné stolnotenisové centrá na Slovensku. Nechcem sa nikoho dotknúť, ani byť konkurenciou, chcem len spolupracovať s tými, kto bude mať záujem. Bavil som sa s niektorými trénermi a hráčmi aj na Slovensku. O centrum je záujem, tak uvidíme, čo čas prinesie.

Čím nás bude viac, o to budeme kompletnejší a vzájomne sa lepšie dopĺňať a pôjdeme takou cestou, aby sme o pár rokov mali viac kvalitnejších hráčov. Sú zatiaľ všelijaké reakcie, ale ja tomu projektu verím.

Uvítam každého názor, aj keď kritik,u lebo ak je oprávnená, tak ma posunie dopredu.

12309472_1003168279706500_8621457142579130501_oPodľa mňa je treba, aby sa čo najčastejšie viac hráčov stretávalo na spoločných sústredeniach, kde je čo viac štýlov hry, ľaváci, defenzívni hráči s materiálom…

Už nejakú dobu kontaktujem rôzne kluby zo zahraničia a podľa reakcii je záujem chodiť do centra, kde majú úplne všetko na jednom mieste, čo vidia veľmi pozitívne. Napríklad už teraz mám dohodnuté, že na otvorenie centra príde špičkový Európsky klub, hráči, ktorí sú rebríčkovo veľmi vysoko. Bolo by ale ideálne dať slovenských hráčov, ktorí by tieto dni s nimi sparingovali, ale či je na Slovensku o to záujem, či je pre koho to spraviť???

Myslím si, že na sústredenia do Prievidze dokážem doviesť hráčov z celého sveta vo veľmi širokom rozpone kvality, čo je dobré, lebo všetci hráči na Slovensku sa tu môžu nájsť a zatrénovať si, aby to pre obidve strany bolo čo prospešnejšie a hlavne pri tréneroch v centre, kde všetko bude prispôsobené, aby sa sústredila energia len na trénovanie. Aj keď by v nejakom momente boli kvalitou rozdielni hráči na tréningu, vždy tu budú tréneri, ktorí budú pravidelne poskytovať zásobník, lebo bez toho si neviem predstaviť progresívne a kompletné zlepšenie.

Tí, čo ma poznajú lepšie, vedia, že som tréner reprezentácie SR para hráčom. Podľa môjho názoru je prospešné pre zdravých a zdravotne znevýhodnených hráčov, aby občas trávili vzájomne čas spolu a videli sa na tréningoch. Obojstranne to posúva obzory rozmýšľania a zväzovania o živote. Verte mi, viem, o čom hovorím…

Na fotkách poprosím neprehliadnite veľkú terasu s grilom, kde sa isto budú robiť aj spoločné akcie a „cestovať“ do prijemnej nálady J

Nejde len o trénovanie a makanie, ale treba, aby to bolo náročné uvoľňovacie sústredenie a aj bude:)

Niektorí, čo ma poznajú, vedia, ako to myslím, treba byť aj šťastní.

Zároveň touto cestou hľadám jedného sparinga výbornej kvality, ktorý by mal záujem o prácu sparinga v centre stolného tenisu v Prievidzi. Nemusí to byt hráč zo Slovenska.

Prepáčte za moje gramatické chyby, ale bez google by to bolo ešte horšie. Predpokladané otváranie centra stolného tenisu je 1.8.2016.

Každému, ktorý čokoľvek napíše, vopred pekne ďakujem. Ak niekto nechce verejne písať, môže mi napísať do správy. Pozdravujem každého a prajem vám všetko dobré.

 

Saša Dragaš

11 komentárov Already!

 1. Ing. Slavomír Mihálik píše:

  Saša, je to parádna myšlienka a som presvedčený, že sa Ti ju podarí zrealizovať. Konečne budú mať stolní tenisti možnosť trénovať v modernej hale. Stolný tenis mal stále v PD tradíciu a ak získa novú modernú halu, získa aj nových priaznivcov stolného tenisu nie len z PD, ale aj z jej okolia a tým bude zabezpečené využitie jej priestorov…

  Športu zdar

 2. Igor Ševec píše:

  klobúk dolu……………… myšlienka je supeer a realizácia ťažká, ľudský faktor je nevyspytateľný… je však smutné na tom to, že o toto by sa mal starať Stolnotenisový zväz… ja pokiaľ to budeme môcť, radi takéto niečo využijeme hlavne ako sústredenia a víkendové pobyty

 3. Juraj Teplanský píše:

  Saša skvelé.Ja s týmto bojujem už roky, dokonca pri účinkovaní v extralige ale aj predtým bol od starostu prísľub stavby oravského centra v Tvrdošíne.Boli dokonca hotové aj schválené plány a rozpočet ale ako to už chodí čo sa nepresype cez fondy to sa „neoplatí“… Zažil som kopec sústredení ako dieťa aj v Topolčanoch aj pod vedením pána Bardoňa,v Polsku v Nowom Targu, Krakove, Tarnobrzegu ako aj v Kysuckom n Meste. Tak zatiaľ snívam dalej o „svojom“ centre alebo aspoň o práci v ňom tak ako to má teraz kamoš/spoluhráč Tibor Bednár v USA ale to už je predsa len o dosť iný vyšší level..Držím palce lebo iba toto je cesta ako pomôcť vychovať kvalitných hráčov/hráčky ale aj trénerov.

 4. Skala Ján píše:

  Saša gratulujem, klobúk dolu , ideš robiť pre slovenský stolný tenis to , čo by mali robiť naši ťažko platení funkcionári zo SSTZ . Držím ti palce ,určite si naša družina z Hodonína príde zasparingovať a zaspomínať na zlate zašlé časy .

 5. Karol Nagy píše:

  Až dnes som si prečítal tento článok. Určite je to veľmi dobrý „projekt“. V článku sa píše, „Predpokladané otváranie centra stolného tenisu je 1.8.2016.“ Už je koniec augusta. Už to funguje, alebo, v akom štádiu je?

 6. Miloš píše:

  len 2 slová konečne a skvelé

 7. Toník píše:

  Obrovský respekt, a velká gratulace 🙂

 8. Marian K. píše:

  Saša je to fantastická cesta,na ktorú si sa rozhodol dať.Myšlienka úžastná a verím ,že Ti ti pojde veľmi dobre.Klobúk dole a držím Ti palce. MK

 9. Andris Stanislav píše:

  Keď Roman súhlasil s účinkovaním Tibora v tvojom centre,vrele som súhlasil s účasťou.Je to
  perfektná príležitosť.

 10. Daniel Š píše:

  Je to skvelý napad, akurad sa nemožem dočítať že kde sa nachádza centrum. Rád by sme navštívili a zahrali si.

 11. Janka Hanková píše:

  Dobrý deň, na toto som čakala už dlhšiu dobu.Na sústredenie do Hluku (ČR) chodím pomaly 4 roky, kde je väčšina hráčov zo Slovenska, časť je z Maďarska, Rakúska a Čiech.Na Slovensku ako viem,nie je žiadne letné sústredenie a dúfam že mesto Čiech budem chodiť na sústredenie na Slovensko (Prievidza), budem to mať len 30 km do Prievidze.

Pridať komentár