V Bratislave triumfovali slovenské jednotky, prekvapil Tonkovič |

V Bratislave triumfovali slovenské jednotky, prekvapil Tonkovič

Adam BratTriumfy slovenských jednotiek, prekvapenie v podobe Marcusa Tonkoviča, náročná úloha pre organizátorov z STO Spoje, aj to boli znaky SPM mládeže v kategórií dorastu.

O tituly bojovalo v sobotu v Bratislave takmer 100 dorastencov a 45 dievčat. Favoritov bolo niekoľko, no na trón mohol zasadnúť len jeden.

Medzi juniormi nebola o prekvapenia núdza. Výkonom opäť potešil Félix Ivančo, ktorý sa prebojoval medzi šestnástku, hoci je len mladší žiak. Výborne si počínal aj hráč STK Rybník Marcus Tonkovič, ktorý skončil medzi najlepšou štvoricou.

Titul si v Bratislave vybojoval Adam Brat, slovenský hráč číslo 1, ktorý prešiel turnajom bez prehry a vo finále zdolal reprezentačného kolegu Tibora Špánika. Bronz získal Jakub Zelinka.

Juniorky potvrdili, že ročník 2000 je veľmi silný, keď dievčatá narodené v tomto roku obsadili prvé tri priečky v poradí Kukuľková – Puchovanová – Grigelová.

 

Juniori

Semifinále: Brat – Tonkovič 3:1, Zelinka – Špánik 1:3.

O 3. miesto: Tonkovič – Zelinka 1:3.

Finále: Brat – Špánik 3:1.

Juniorky

Semifinále: Kukuľková – Grigelová 3:0, Puchovanová – Furková 3:2.

O 3. miesto: Grigelová – Furková 3:2.

Finále: Kukuľková – Puchovanová 3:0.

4 komentáre Already!

 1. Vlado Budiak píše:

  „super“ bolo finále chlapcov na stole mimo kamery.

 2. Ciling píše:

  SSTZ to „zase zvládol“ s tou kamerou…. :/

 3. Cajo píše:

  Cililing SSTZ neorganizovalo SPM. Chyba bola trosku inde . Skoda nabuduca sa polepsime.Mrzi ma to je to moja chyba.Kto nic nerobi nic nepokazi.

 4. Vlado Budiak píše:

  Strčím to sem, aj keď sa jedná o SPM21, veľmi pekné video aj s informáciami o protagonistoch pri stole, či priebežných výsledkoch.
  Velikánsky palec hore;-)

Pridať komentár