MS družstiev: Muži aj ženy víťazne, na trojke rozhodli Valuch a Kukuľková |

MS družstiev: Muži aj ženy víťazne, na trojke rozhodli Valuch a Kukuľková

Alexander Valuch

Alexander Valuch

Slovenskí stolnotenisoví reprezentanti vstúpili do svetového šampionátu družstiev v Kuala Lumpur víťazne. Muži si poradili so Švajčiarskom, ženy triumfovali nad Taliankami.

Zverencov Jarolíma Mika dotiahol k výhre 3:1 Ľubomír Pištej, ktorý ako spoľahlivá jednotka urobila dva body. O ten tretí sa v súboji trojok tímov postaral pri svojom premiére na MS družstiev Sašo Valuch, ktorý otočil zápas z 1:2 na 3:2.

Podobný scenár mal aj zápas žien. K dvojbodovej Balážovej sa na trojke pridala mladučká Kukuľková, ktorá vyhrala nad Piccolin v štyroch setoch.

Muži si v druhej divízii zmerajú sily ešte s Indiou, Nigériou, Vietnamom a Tureckom, Balážovú a spol. čakajú družstvá Egyptu, Litvy, Švajčiarska a Mexika.

 

Muži

Second Division – Skupina F

Slovensko – Švajčiarsko 3:1, Pištej – Weber 3:1, Šereda – Schmid 2:3, Valuch – Champod 3:2, Pištej – Schmid 3:0.

Ženy

Second Division – Skupina F

Slovensko – Taliansko 3:1, Jurková – Vivarelli 0:3, Balážová – Colantoni 3:0, Kukuľková – Piccolin 3:1, Balážová – Vivarelli 3:1.

2 komentáre Already!

  1. Jaro Novotný píše:

    Blahoželám PRAJEM všetkým naším a obzvlášť mojím priateľomĽubovi a Sašovi, nech im to ide ďalej.Škoda, že tam nie som, ale práca v důchodku je náročnejšia ako pred ním!

  2. Skala Ján píše:

    Už dlhé roky p Miko podľa môjho názoru robí nomináciu , podľa kamarádských hodnôt . Ľubo Pištej ,keď Wang nemôže ešte hrať je jednoznačne jednotka , Peťo Šereda povedzme .Na skúsi zobral mladého Valúcha . Prečo však zobral Kainata ,keď v poslednom období má s formou obrovské problémy ,veď jednoznačne lepší je Bai He ,ale aj Miško Bardoň . Už sa teším na zostavu Wang , Pištej ,Bai,

Pridať komentár