MSR 2016: Pištej získal šiesty titul, Kukuľková v 15 rokoch prvý |

MSR 2016: Pištej získal šiesty titul, Kukuľková v 15 rokoch prvý

12516444_10207380403841012_1722614008_nPozornosť stolnotenisovej pozornosti sa sústreďovala tento týždeň na boje o tituly majstrov Slovenska v individuálnych disciplínach. Dejiskom šampionátu bola tradične stolnotenisová hala v bratislavských Krasňanoch.

Majstrovstvá sa podobne ako v posledných rokoch začali piatkovou kvalifikáciou, do hlavnej súťaže postupovalo v oboch kategóriách po šestnásť hráčov, keďže celkovo štartovalo na MSR 32 mužov (16 nasadených + 16 kvalifikantov) a 24 žien (8 nasadených + 16 kvalifikantiek).

Bojov o tituly sa nezúčastnili obhajcovia prvenstva, Wang Yang i Barbora Balážová uprednostnili turnaj série World Tour v Kuvajte. Medzi mužmi sa to na konkurencii až tak neodrazilo, o titul mali zabojovať najmä Pištej, Šereda a Bai He. Zaujímavejšia bola však situácia u žien, keď okrem slovenskej jednotky neštartovala v Bratislave aj Eva Ódorová. Prvou nasadenou tak bola Eva Jurková.

Už prvé kolo mužskej dvojhry prinieslo mierne prekvapenie. Na úkor Zoltána Lelkeša, hráča SK Vydrany, postúpil do ďalších bojov Pavol Mego, hráč nemeckého Schlotheimu. Mego viedol už 3:1, Lelkeš vyrovnal na 3:3, no ďalej šiel stolný tenista, ktorý začínal v Partizánskom. Vypadol aj Ingemar Péter. Ten podáva v extralige vynikajúce výkony, no nad jeho sily bol jeho rovesník Peter Turček, ktorý pôsobí v Česku.

Ďalšie prekvapenia prišli v druhom kole. Vypadol trojnásobný šampión Erik Illáš, ktorý ostal na rakete Martina Jaslovského, cez Alexandra Valucha prešiel Kristián Kobes, ktorého postup však netreba považovať za prekvapujúci, nakoľko Valuch v tomto dueli favoritom rozhodne nebol. To potvrdil Kobes aj v ďalších dueloch, keď v sedemsetovej bitke vyradil Mega a v semifinále sa s ním výrazne natrápil protihráč z českej najvyššej súťaže Peter Šereda.

Svoju cestu do finále si postupne robil Ľubomír Pištej. Ten sa najviac potrápil v semifinále, keď Číňana so slovenským občianstvom Bai He zdolal až v siedmich setoch.

V boji o zlato sa stretli odvekí rivali. Pištej bol miernym favoritom a papierové predpoklady potvrdil aj za stolom. Svojho spoluhráča z Hradcu Králové porazil 4:1 a získal už svoj šiesty titul majstra Slovenska vo dvojhre.

V ženskej dvojhre sa zas jedna hráčka tešila z prvého titulu, aspoň z toho dospeláckeho. Pri neúčasti dvoch opôr slovenského stolného tenisu ukázala svoj obrovský potenciál Tatiana Kukuľková, hráčka KST Viktória Trnava. Tá v 15 rokoch ovládla MSR žien, druhá skončila Dijana Holoková.

Majstri Slovenska pre rok 2016

Dvojhra muži: Ľubomír Pištej

Dvojhra ženy: Tatiana Kukuľková

Štvorhra muži: Ľubomír Pištej – Peter Šereda

Štvorhra ženy: Dijana Holoková – Eva Jurková

Zmiešaná štvorhra: Samuel Novota – Eva Jurková

Pridať komentár