Prekvapenie je vonku – Feromax odohrá semifinále play-off v Lučenci |

Prekvapenie je vonku – Feromax odohrá semifinále play-off v Lučenci

Ako sme už avizovali v článku pre denník Šport z dňa 8. marca, pripravili sme pre semifinále play-off jedno prekvapenie. Tým prekvapením je rozhodnutie o presune prvého stretnutia v utorok 29.3. do Lučenca.

Rozhodnutie vzdať sa domáceho prostredia pri tak dôležitom stretnutí, ako je semifinále play-off, je veľmi netradičné. A tak ešte pred pozvaním na stretnutie pár slov o dôvodoch, ktoré nás viedli k dohode s lučeneckým klubom a rozloženiu domovského stánku v jeho herni:

– radi by sme, aby semifinálové stretnutie malo peknú divácku kulisu a atmosféru. Napriek tomu, že už tretí rok po sebe hráme na špici extraligy a naši mladí hráči predvádzajú veľmi atraktívny stolný tenis, nedokázali sme v Bratislave prilákať viac ako pár skalných fanúšikov.  Preto sme sa obávali, že by to na semifinále nebolo inak. Minulý rok sa hralo celé play-off u víťaza základnej časti súťaže, takže je tu prvýkrát možnosť hrať pred domácim publikom. Veríme, že v Lučenci bude na zápas zvedavých mnoho divákov a vytvoria nám priaznivú atmosféru. A určite budú podporovať najmä odchovanca domáceho klubu Inga Pétera, pre ktorého je to extraligový návrat domov po takmer dvoch rokoch.Microsoft PowerPoint - LC extraliga.pptx

– takouto formou sme tiež chceli vyjadriť ocenenie spolupráce medzi našimi klubmi. Keď pred dvomi rokmi Ingo prestúpil do Feromaxu, cieľom bolo urobiť ďalší krok v jeho kariére smerom k slovenskej špičke. To, že sa stal jedným z najlepších hráčov v slovenskej extralige, je zásluhou kvalitných tréningových podmienok, ktoré mu v STK Lučenec neustále vytvárajú. Na Slovensku nie je bežnou vecou, že hráčovi aj po odchode do iného klubu je naďalej poskytnuté tréningové zabezpečenie na vysokej úrovni. Samozrejme, Ingo je vo svojom úsilí a prístupe k tréningom vzorom pre ďalších nasledovníkov a zo situácie tak profitujú obidve strany. Avšak spôsob, akým v podmienkach malého klubu dokázali vychovať (nie prvého) reprezentanta a ako systematicky pracujú na neustálom zlepšovaní, si zasluhuje obdiv. Tak aspoň takýmto spôsobom.

– veríme, že vrcholný extraligový súboj a možnosť vidieť špičkových slovenských hráčov (na čele s najlepším extraligistom, bývalým reprezentantom Erikom Illášom) v súboji s mladými nádejami slovenského pingpongu bude udalosťou pre Lučenec a celý okolitý región. Prvá odozva je veľmi pozitívna. Nech je zápas dobrou propagáciou stolného tenisu a ak vytvorí pozitívne vzory pre nových vychádzajúcich športovcov, splnil svoj účel.

Je nám ľúto tých fanúšikov, ktorí nás v Bratislave pravidelne chodili podporiť na domáce zápasy. Rozhodnutie nebolo jednoduché. Pokiaľ však budú mať záujem zápas vidieť, ponúkame dopravu pre určitý počet záujemcov. Stačí nám zavolať.

Súčasne ďakujeme STK Lučenec za entuziazmus, s ktorým prijali náš návrh odohrať stretnutie a za jeho zabezpečenie. V mene Feromax Bratislava a mene STK Lučenec pozývame všetkých priaznivcov na tento súboj.

Pridať komentár