Extraliga: Vydrany si vybojovali majstrovský mečbal, čestný bod urobil Kalužný |

Extraliga: Vydrany si vybojovali majstrovský mečbal, čestný bod urobil Kalužný

Samuel NovotaPred pár minútami sa skončili úvodné zápasy finálovej série a série o 3. miesto extraligy mužov. Do vedenia idú po prvých zápasoch favoriti.

Zdá sa, že SK Vydrany si cestu za obhajobou titulu pohodlne postrážia. Finále, v ktorom Feromax hostil Vydrany, sa začalo v Lučenci, v prechodnom „bydlisku“ Bratislavčanov. Tí v klube, kde vychovali Inga Pétera, porazili v semifinále Illáša a spol., no tento raz bolo proti silnejšie sústo.

Úvod stretnutia bol však vyrovnaný. Zápas Pétera s Muskóm, ale aj duel Kalužného s Lelkešom dospeli do piateho setu. Žiaľ, pre domácich, stav bol po päťsetových bitkách 0:2. Hostia zvýšili aj na 3:0 zásluhou Novotu. O jediný bod Feromaxu sa postaral Samuel Kalužný, ktorý v troch setoch zdolal Maďara Muskóa. Nič na tom nezmenil ani vyrovnaný duel Brata s Lelkešom, keď mladý ľavák premrhal vedenie 2:0. Obhajca sa tak ujal vedenia 1:0 a v piatok 15.4. bude mať na domácej pôde prvý mečbal.

Zápas o 3. priečku pohodlne zvládol druhý tím tabuľky. IIláš, Hlošek a Figeľ vyhrali 5:2 a v prvej extraligovej sezóne si v piatok budú chcieť vybojovať bronz.

 

Finále

ŠKST Feromax Bratislava – SK Vydrany 1:5, S. Kalužný 1 – Lelkeš a Novota po 2, Muskó 1.

 

O 3. miesto

Polstrav Bystričany – Hont.Trsťany/Dudince 2:5, Baženov a M. Ježo po 1 – Illáš a Figeľ po 2, Hlošek 1.

1 Comment Already!

  1. Brano Kaluzny píše:

    Aspoň krátky komentár k zápasu – už v dňoch pred zápasom sme cítili veľký záujem aj podporu z rôznych častí Slovenska. Napriek vedomiu, kto je vysokým favoritom finále, boli sme veľmi motivovaní doma vyhrať. Samotný zápas bol vo vynikajúcej atmosfére, ešte búrlivejšej ako v semifinále. Diváci úžasne tlačili chlapcov k víťazstvu. Je nám ľúto, že sme ich nemohli potešiť. V rozhodujúcich momentoch nám však chýbalo viac pokoja, teda presne to, čo sme ukazovali v semifinálových zápasoch. V oboch tímoch boli najlepší Samovia. Včera vyhralo lepšie družstvo, súperovi gratulujeme. Ak sa nám podarí lepšie naladiť na odvetu, určite to bude vyrovnanejší zápas.

Pridať komentár