Kvalifikácia na OH: Trio Slovákov prehralo rozhodujúci duel, najbližšie bola Balážová |

Kvalifikácia na OH: Trio Slovákov prehralo rozhodujúci duel, najbližšie bola Balážová

Barbora BalážováTri finále, tri prehry. Žiaľ, toto je bilancia slovenských hráčov na európskej kvalifikácii vo Švédsku. Wang Yang, Eva Ódorová a najmä Barbora Balážová boli krôčik od OH, no zatiaľ to nevyšlo.

Hneď v prvom kole pavúka sa so šancou na postup – teda jednou z nich, rozlúčili Bai He, Ľubomír Pištej a Eva Jurková.

No veľmi blízko bol medzi mužmi Wang Yang. Ten najskôr zdolal Machada zo Španielska v štyroch setoch a triumfoval aj v zápase s Mattiasom Karlssonom zo Švédska, 38. hráčom sveta. Wanga však zastavil hráč, sa s ktorým dvakrát tesne vypadol na minuloročných PRO-TOUR-och. Nad jeho sily bol v poslednom zápase Rus Shibaev.

Blízko k druhej účasti na OH bola aj Ódorová. Eva zdolala najskôr svoju odvekú rivalku z Čiech Renátu Štrbíkovú, v druhom kole porazila aj Ukrajinku Bilenko, ktorá figuruje na 40. mieste na svete. Nad jej sily bola favorizovaná Nemka Petrissa Solja, 13. hráčka sveta.

Naozaj kúsok chýbal Balážovej. Tá najskôr sfúkla Holanďanku Eerland, potom aj 38. hráčku sveta, Španielku SHEN Yanfei 4:2 na sety. Žiaľ, Báška nezvládla drámu s Rakúšankou Liu Jia, ktorej podľahla 11:9 v siedmom sete.

Naši podali excelentné výkony, no na postup to zatiaľ nestačilo. Zajtra tak začínajú od znova, v hre sú na európskej kvalifikácii ešte po tri miestenky v oboch kategóriách.

 

Muži – hlavná súťaž

Pavúk A: Pištej – Olah (FIN) 2:4.

Pavúk D: Bai He – Kreanga (GRE) 0:4

Pavúk F: Wang Yang – Machado (ESP) 4:0, Wang Yang – Karlsson (SWE) 4:1, Wang Yang – Shibaev (RUS) 1:4.

 

Ženy – hlavná súťaž

Pavúk B: Ódorová – Štrbíková (CZE) 4:1, Ódorová – Bilenko (UKR) 4:3, Ódorová – Solja (GER) 0:4.

Pavúk F: Jurková – Li Fen (SWE) 1:4.

Pavúk H: Balážová – Eerland (NED) 4:0, Balážová – SHEN Yanfei (ESP) 4:2, Balážová – LIU Jia (AUT) 3:4.

Pridať komentár