SPM mladšie žiactvo: V Bratislave sa diali prekvapenia |

SPM mladšie žiactvo: V Bratislave sa diali prekvapenia

Adam KlajberV znamení miernych prekvapení sa odohral sobotňajší turnaj mladšieho žiactva v Bratislave, ktorého organizátorom bol klub STO Spoje Bratislava. Celkovo sa štvrtého kola SPM mládeže zúčastnilo 99 chlapcov a 45 dievčat.

Spomínané prekvapenia sa zrodili na úkor Hany Slobodníkovej a Félixa Ivanča, ktorý je v poslednej dobe evidentne z formy. Po prvýkrát v sezóne sa medzi chlapcami nehralo tradičné finále, Ivanča oň obral Čadčan Filip Delinčák, ktorý s ním po dlhej dobe vyhral a dokonca dvakrát za sebou, keď predtým triumfoval vo vzájomnom zápase aj na kontrolnom turnaji kadetov. Titul si však nenechal ujsť Adam Klajber, ktorý je právom slovenskou jednotkou tejto vekovej kategórie. O prekvapenie – príjemné, sa postaral Martin Pšenka, hráč MSTK Nová Dubnica, ktorý to dotiahol až na 4. miesto, keď na ceste medzi najlepšiu štvorku zdolal Valaličana Kamila Pacha.

U dievčat zviedli boj o zlato trojka so štvorkou Slovenska. Prvenstvo putovalo do Topoľčian zásluhou Adriány Illášovej, druhá skončila Adriana Balúchová z STK Rybník. Slovenská jednotka Hana Slobodníková skončila „až“ štvrtá.

 

Mladší žiaci

Semifinále: Klajber – Pšenka 3:0, Delinčák – Ivančo 3:2.

O 3. miesto: Ivančo – Pšenka 3:0.

Finále: Klajber – Delinčák 3:0.

 

Mladšie žiačky

Semifinále: Slobodníková – Illášová 2:3, Balúchová – Lacenová 3:0.

O 3. miesto: Slobodníková – Lacenová 1:3.

Finále: Illášová – Balúchová 3:0.

Pridať komentár