Vo Valalikách s prehľadom triumfovali Diko a Labošová |

Vo Valalikách s prehľadom triumfovali Diko a Labošová

DikoSedemdesiatsedem chlapcov a štyridsaťšesť dievčat sa v sobotu 9. apríla pobilo o posledné body do Slovenského pohára a slovenského rebríčka v kategórií staršieho žiactva. Záverečné kolo tejto kategórie sa hralo vo Valalikoch.

Hneď na začiatku turnaja sa udialo veľké prekvapenie na úkor Patrika Fuseka, druhého najvyššie nasadeného hráča kvalifikačných skupín. Toho prekvapujúco zosadil z prvého miesta v skupine najmladší žiak Radoslav Šramo z Čadce. Fusek si však svoje zaváhanie v ďalšom priebehu turnaja vynahradil a skončil na 13.-16. mieste. Až tam sa prebojoval aj jeho premožiteľ Šramo.

Ostrejšie zápasy sa prirodzene hrali v skupinách nasadených. Extrémne sa na obhájenie postu jednotky natrápil Samuel Cyprich, ktorý otáčal nepriaznivý stav 2:0 s Kamilom Pachom z Valalík aj so Samuelom Fečom z Vranova nad Topľou. Z prvého miesta nešla ďalej slovenská dvojka Tobiáš Pindura. Ružomberčan podľahol hladko v troch setoch Adamovi Klajberovi, mečbal odvracal aj s Filipom Delinčákom.

Hlavná súťaž bola tiež vyrovnaná, no k výraznejším prekvapeniam už nedošlo. Prvenstvo si s totálnym prehľadom vybojoval Dalibor Diko z Námestovo, asi pre všetkých suverénna slovenská jednotka. Dalibor oproti kategóriám najmladších či mladších žiakov výrazne zlepšil svoju hru z forehandu, pred svojimi súpermi je očividne o krok vpred. Druhý skončil Adam Klajber, vekom ešte len mladší žiak. Jeho najväčší úspech v tejto kategórií je zaslúžený. Adam neprehral na ceste do finále ani zápas, na mále mal len v semifinále, keď s Cyprichom vyhral 13:11 v piatom sete. O 3. miesto si to rozdali Cyprich s Fečom, súperi zo skupiny. Včerajšia bilancia týchto hráčov skončila vyrovnane, Vranovčan vrátil svojmu súperovi prehru a získal tak bronz.

Medzi dievčatami sa očakával triumf Emy Labošovej, ktorá Slovensko nedávno reprezentovala na MS dospelých. Slovenská jednotka vyhrala taktiež s prehľadom a podobne ako Diko získala Slovenský pohár. Druhá skončila Dáša Šinkarová, aj bronz ostal na východe Slovenska zásluhou Terezkovej.

 

Výsledky chlapcov

Semifinále: Diko – Fečo 3:0, Cyprich – Klajber 2:3.

O 3. miesto: Fečo – Cyprich 3:0.

Finále: Diko – Klajber 3:0.

 

Výsledky dievčat

Semifinále: Labošová – Peková 3:1, Terezková – Šinkarová 2:3.

O 3. miesto: Peková – Terezková 1:3.

Finále: Labošová – Šinkarová 3:0.

Pridať komentár