Filip Krajčovič na majstrovstvách bronzový |

Filip Krajčovič na majstrovstvách bronzový

Bronzový Filip Krajčovič. FOTO: RÓBERT KOLLÁR

Bronzový Filip Krajčovič.
FOTO: RÓBERT KOLLÁR

V sobotu 21. 5. 2016 sa na Záhorí uskutočnili Majstrovstvá regiónu Bratislava-Trnava v stolnom tenise v kategóriách mladšie žiactvo a dorast pre rok 2016. Pre klub TTC Majcichov znamenal regionálny šampionát jednu bronzovú medailu.

MORAVSKÝ SVäTÝ JÁN. Na vrcholnom mládežníckom podujatí bratislavsko-trnavského regiónu si najskôr celkoví víťazi bodovacích turnajov v kategóriách mladšieho žiactva a dorastu prevzali poháre za víťazstvo v sezóne 2015/2016. Najlepšou dorastenkou aktuálnej sezóny v regióne Bratislava-Trnava sa stala Majcichovčanka Lucia Gašparíková. Napriek tomu, že je ešte len prvý rok staršou žiačkou, nazbierala v bodovacích turnajoch medzi dorastenkami najviac bodov a potvrdila tak svoju dominanciu aj vo vyššej vekovej kategórii.

Najväčšiu radosť však Majcichovčanom urobil Filip Krajčovič, vekom ešte len najmladší žiak. V kategórii mladších žiakov postúpil až do semifinále, kde podľahol neskoršiemu víťazovi Kristiánovi Doubekovi z Karlovej Vsi. Aj tak však vybojoval 3. miesto a svoju prvú bronzovú medailu medzi mladšími žiakmi. Medzi mladšími žiačkami zvíťazila Sára Bilkovičová z Malaciek.

V kategórii dorastu tentokrát traja Majcichovčania medailu nezískali, aj keď všetci boli k nej veľmi blízko. Medzi chlapcami sa Richard Kollár a jeho brat Róbert Kollár dostali až do štvrťfinále, svoje zápasy o postup medzi najlepších štyroch však nevyhrali a nakoniec obsadili 5. až 8. miesto. Víťazom v kategórii dorastu sa stal Félix Ivančo z Devínskej Novej Vsi. Medaila medzi dorastenkami sa nakoniec neušla ani Lucii Gašparíkovej, ktorá získala 5. až 6. miesto. Víťazkou a majsterkou regiónu sa stala domáca Erika Šrámková.

TIBOR KOLLÁR

Pridať komentár