Trenčín privíta stolnotenisovú legendu |

Trenčín privíta stolnotenisovú legendu

Petr Korbel.

Petr Korbel.

Stolnotenisový klub KERAMING – KUBRAN Trenčín v spolupráci so Slovenským zväzom protifašistických bojovníkov a Oblastným zväzom stolného tenisu Trenčín organizuje stolnotenisový turnaj, na ktorom sa v hlavnej kategórií bude bojovať spolu o 1100 eur.

Hosťom turnaja bude Petr Korbel, legenda Československého stolného tenisu, ktorý odohrá exhibičný zápas s jedným zo sponzorov turnaja Martinom Palčekom. Bývalý slovenský mládežnícky reprezentant nám povedal o pripravovanom podujatí niekoľko slov…

 

Čo si od turnaja sľubujete?

– Sme veľmi radi, že Petr Korbel zavíta na náš turnaj v Trenčíne a odohrá exhibičný zápas. Ako legenda Československého stolného tenisu určite pritiahne divákov z nášho regiónu a spraví stolnému tenisu výbornú reklamu. Motiváciou by mal byť hlavne pre deti a mladých hráčov, ktorí budú môcť naživo vidieť techniku úderov a hlavne jeho nezabudnuteľný  bekhendový topspin a otočený flip priamo po súperovom servise.

 

Ako sa nám podarilo získať účasť Petra Korbela?

– Snažil som sa využiť, že v roku 2004 sme hrávali v spoločnom družstve a tréningovom centre v nemeckom Wurzburgu, kde som hral za B-tím a on za A- tím. Podotýkam, že A- tím vtedy vyhral prvú Bundesligu a silné tréningové centrum, kde v danom čase trénoval aj Ľubomír Pištej, patrilo medzi najlepšie v Nemecku. Za ten rok sa nám samozrejme nazbieralo zopár spoločných zážitkov, ktoré sme si v telefonáte pripomenuli a dohodli sme sa, že po exhibícii v Trenčíne ostaneme aj na večerné kultúrne vyžitie, ktoré je spojené s jeho okrúhlymi 45. narodeninami.

Srdečne vás pozývame na turnaj, ktorý sa koná 4. júna v Trenčíne, ako aj na exhibíciu Petra Korbela, ktorá začne v sobotu cca okolo 14:00 hod. Ďakujeme všetkým sponzorom, ktorých uvádzame v propozíciách…

 

Propozície

Usporiadateľ: Stolnotenisový klub KERAMING – KUBRAN Trenčín v spolupráci so Slovenským zväzom protifašistických bojovníkov a Oblastným zväzom stolného tenisu Trenčín.

Dátum konania: 4. júna 2016 (sobota).

Miesto konania: Mestská športová hala Trenčín na Sihoti.

Riaditeľ turnaja: Ing. Emil Gallovič.

Hlavný rozhodca: Ing. Henrich Horňáček.

Technický pracovník: Dušan Zelman st., Zdeno Marousek, Juraj Gieci.

Lekárska služba: každý účastník štartuje na vlastnú zodpovednosť.

Prezentácia: v deň konania turnaja: kategória mládež a veteráni do 8,30 hod., hlavná súťaž do 12,00 hod. u hlavného rozhodcu.

Žrebovanie: v deň konania turnaja v hracej miestnosti.

Občerstvenie: zabezpečené v mieste konania turnaja (bufet v športovej hale, guláš).

Štartovné – vklad: mládež 0 €, hlavná súťaž: 5 €, veteráni nad 50 rokov: 3 €.

Informácie: Ing. Emil Gallovič – 0903 464143,  Ing. Henrich Horňáček – 0903 265410.

Poznámka: turnaj nie je poistený.

Predpis: hrá sa podľa pravidiel stolného tenisu, podľa súboru predpisov a podľa ustanovení tohto rozpisu.

Súťažné disciplíny: dvojhra – mládež do 15 rokov vrátane, dvojhra – hlavná súťaž (všetky kategórie spolu), dvojhra – veteráni nad 50 rokov vrátane. Zúčastniť sa môžu aj neregistrovaní hráči.

Hosť turnaja Petr KORBEL, legenda československého stolného tenisu, ktorý odohrá exhibičný zápas o 14,00 hod.

Systém súťaže: Jednotlivci – klasický dvojstupňový: I. stupeň – skupinový, II. stupeň –

vyraďovací (KO systém) o tretie miesto sa nehrá. Do druhého stupňa bez ohľadu na početnosť skupín postupujú vždy prví dvaja. Žrebovanie sa vykoná nasadením, triedením a dožrebovaním. Druhý stupeň sa netriedi. Hrá sa na tri víťazné sety z piatich. Nasadenie podľa aktuálneho rebríčka SSTZ (ETTU). Organizátor si vyhradzuje možnosť zmeny hracieho systému.

Časový rozpis: mládež a veteráni, 08,00 – 08,30 prezentácia, rozohranie, 08,30 – 09,30 žrebovanie, 09,30 začiatok súťaže, hlavná súťaž, 11,00 – 12,00 prezentácia, rozohranie, 12,00 – 13,00 žrebovanie, 13,00 začiatok súťaže.

Turnaj podporili:

ANTES GM, spol. s r.o. Trenčín, bezpečnostné a komunikačné slaboprúdové systémy, I.D.C Holding a.s., Bratislava, najväčší slovenský producent cukroviniek a trvanlivého pečiva, KERAMING Trenčín a.s., stavebná spoločnosť, Mesto Trenčín, Oblastný stolnotenisový zväz Trenčín, PAL-KOV Kovošrot, Dubnica nad Váhom, QEX, a.s. Trenčín, reklamná agentúra, banková a trezorová technika, parkovacie systémy, Stolnotenisový klub KERAMING – KUBRAN Trenčín, Slovenský zväz protifašistických bojovníkov, TEMAX spol. s r.o., Trenčín, servis motorových vozidiel a doprava, Trenčiansky samosprávny kraj.

Pridať komentár