TT Intercup: Bronzové Vydrany trápili aj Bundesligistu, Lelkeš zdolal Ionesca |

TT Intercup: Bronzové Vydrany trápili aj Bundesligistu, Lelkeš zdolal Ionesca

Cez víkend sa v Dunajskej Strede uskutočnilo Final Four prestížneho Intercup-u. Zastúpenie medzi elitou mal aj tím SK Vydrany, ktorý čelil silným celkom z Nemecka, Rakúska a Švajčiarska.

Družstvo Jozefa Kmeťa v tejto sezóne získalo majstrovský titul v extralige, výborne si počínalo aj v Superlige, kde sa predralo až do finále a skončilo druhé. Ako sa jeho zverencom darilo vo finále tejto prestížnej súťaže sa dočítate v komentároch Zoltána Lelkeša.

SK Vydrany – Oberwart 2:4

Žreb nám priniesol prvý zápas s rakúskym Oberwartom. Vedeli sme, že nastupujeme proti prvoligovému rakúskemu mužstvu a že v zápase budú favoriti. Začali sme veľmi dobre. V prvej dvojhre som porazil skúseného Maďara Zoltana Zoltana relatívne hladko 3:0 na sety. V druhej dvojhre nastúpil Muskó proti Habesohnovi, ktorého zdolal po boji 3:2 na sety a viedli sme 2:0. V tretej dvojhre nastúpil Novota proti Viktorovi Vajdovi. Samo prehral smolne, v piatom sete viedol 7:4, žiaľ, nevyšlo to. Po prvých dvojhrách nasledovala štvorhra, ktorú sme prehrali s Muskóm 12:10 v piatom sete. Po štvorhre som nastúpil proti výborne hrajúcemu ľavákovi Vajdovi. Škoda tretieho setu, viedol som 9:5, tento stav som nedotiahol do konca, Maďar išiel do vedenia 2:1 a už zápas dotiahol do víťazného konca. Prehrávali sme 3:2, na ďalšiu dvojhru nastúpil Muskó proti Zoltanovi. Viedol 2:0, žiaľ, hosťujúci hráč senzačne otočil zápas vo svoj prospech a vyhral 3:2. Zápas s Oberwartom sme prehrali smolne 4:2.

Body: Lelkeš a Muskó po 1 – V. Vajda 2,5, Zoltan 1, Habesohn 0,5.

SK Vydrany – POST SV Mühlhausen 2:4

Zápas s Bundesligistom bol o to ťažší, že sme naň nastupovali hneď po krátkej pauze po 4-hodinovej bitke s Oberwartom a Nemci naopak relatívne ľahko a rýchlo porazili Švajčiarov. V prvej dvojhre nastúpil Samo Novota proti skúsenému a bývalému nemeckému reprezentantovi Larsovi Hielscherovi. Samo hral veľmi dobre, podal super výkon, no žiaľ zápas prehral 3:2 na deväť v poslednom sete. V druhej dvojhre som nastúpil proti rumunskej jednotke a účastníkovi OH v Riu Ovidiovi Ionescovi, ktorý je 68. hráčom svetového rebríčka, takže zápas pre mňa určite nemal byť ľahký. V prvom sete som ho zaskočil, vyhral som 11:7 a na Rumunovej rakete bola cítiť nervozita. To som práve dobrou taktikou využil a tento zápas dotiahol do víťazného konca v pomere 3:1 na sety. Toto víťazstvo si veľmi vážim.V tretej dvojhre nastúpil Muskó proti Čechovi Vožickému. Škoda prvých dvoch setov, ktoré prehral zhodne na 11 a tento zápas prehral 3:0. Po dvojhrách nasledovala štvorhra, v ktorej sme nastúpili s Muskóm proti dvojici Ionescu-Hielscher. Vyhrali sme po dobrom výkone 3:1 na sety a stav zápasu tak bol 2:2. V ďalšej dvojhre nastúpil Samo proti Ionescovi, prehral 3:0 na sety s tak išli Nemci do vedenia 3:2 na zápasy. V predposlednej dvojhre hral Muskó proti Hielscherovi. Žiaľ, aj tento zápas bol v réžii Nemca. Hielscher vyhral 3:0. Celkový výsledok bol 4:2 pre Mühlhausen, ale diváci si určite prišli na svoje, Bundesligový tím nehrá na Slovensku každý deň.

Body: Lelkeš 1,5, Muskó 0,5 – Hielscher 2, Ionescu a Vožický po 1.

SK Vydrany – Lancy 4:0

Tento zápas určite nebol ľahký, veď dnes nemôžete podceniť nikoho. No prvé dvojhry sme vyhrali relatívne ľahko. Samo Novota v prvej dvojhre 3:0, v druhej Muskó 3:1 a ja v tretej tiež 3:1. Po dvojhrách sme tak viedli už 3:0 na zápasy a tak nasledovala štvorhra, v ktorej sme nechceli nič podceniť a vyhrali sme 3:1 na sety. Celkový zápas so Švajčiarmi sme vyhrali 4:0 a skončili sme na zaslúženom treťom mieste.

Body: Lelkeš a Muskó po 1,5, Novota 1.