EUROMINICHAMP’S: Postúpili len Goldír a Kapusta |

EUROMINICHAMP’S: Postúpili len Goldír a Kapusta

20160826_073638V piatok 26. augusta (dnes) odštartovali majstrovstvá Európy najmenších nádejí vo Francúzsku. Prinášam vám správu z dejiska šampionátu od trénera Františka Solára.

Tréner František Solár: „Dvaja chlapci sú ešte v hre a to Jakub Goldír a Michal Kapusta. Postúpili do 3. kola, zajtra ich čakajú boje o postup do hlavného pavúka – 32 najlepších hráčov. Bližšie informácie o ich výkonoch zatiaľ neviem povedať, nakoľko som bol v druhej hale s dievčatami. Čo sa týka dievčat, som veľmi sklamaný. Tešil som sa na ich konfrontáciu, o to viac som sklamaný. Som tu štvrtýkrát a premiérovo budem kaučovať útechu, navyše všetky štyri hráčky, na toto som v minulosti nebol zvyknutý. Najviac ma mrzí fakt, že naše dievčatá vyradili súperky z krajín ako je Estónsko, Litva, Španielsko a regióny Francúzska, niektoré o hlavu menšie od našich. Neboli to žiadne reprezentantky Francúzska či Rumunska. K tým najlepším sme sa ani nedostali. Minimálne tri dievčatá mali postúpiť do 3. kola. Žiaľ, ten vlak je oveľa ďalej pred nami, ako som si myslel, čo sa týka ročníkov 2004 a 2005. Takže žiadna pozitívna správa. Tento turnaj je zrkadlom a zároveň latkou, čo môžeme očakávať od týchto hráčov v neskoršom kadetskom a juniorskom veku.“

Kompletné výsledky nájdete tu

20160826_073718

1 Comment Already!

 1. Pavol Baláž píše:

  Ahoj František.
  Pesimista hovorí, je tak zle už nemôže byť horšie. Optimista na to, ale môže byť horšie. Ja som optimista na druhú. Môže a musí byť lepšie. čo na to treba ? Základné pravidlo športu je zdravá konkurencia. Ak sa uspokojíme titulmi majstra Slovenska, čo nám zaručuje cestovný lístok na vrcholné podujatie tak to končí podobne možno niekedy lepšie veď vieš žreb. K inému článku sa rozpútala dosť zaujímavá diskusia, ale pre mňa sa kritizujú dvaja jednookí. Každý sa obhajuje, že ten druhý mal spraviť to a to. Kto môže vyjsť ako víťaz? Určite nie stolný tenis. Nebudem sa o tom rozpisovať, je to zbytočné a zdĺhavé.
  Radšej by som bol ak by si všetci zainteresovaní položili otázku. čo som ja spravil pre stolný tenis a nie čo spravil stolný tenis pre mňa.
  Osobne vždy po nejakom vrchole som si dával otázku ja, spravil som všetko čo som mohol?
  Ak niekto chce reagovať osobne moje tel. číslo je 0903572383

Pridať komentár