Extraliga: Nováčik v zostave s mladíkmi prehral na nulu |

Extraliga: Nováčik v zostave s mladíkmi prehral na nulu

5DS_6118V stredu 28. septembra odštartovala stolnotenisová extraliga.

MSTK Tvrdošín – MSK Čadca 0:7

Stredajšou predohrávkou 1. kola sa oficiálne začal nový ročník extraligy mužov. Keďže Tvrdošín odkúpil extraligu od Polstravu Bystričany, došlo po dlhých rokoch na derby Kysuce – Orava. Nováčik v zložení Dalibor Diko – starší žiak, Martin Kysel – prvý rok junior a Jakub Kuloštiak je outsiderom súťaže, čo potvrdil aj prvý duel s Čadcou.

Hostia boli od úvodu o krok vpred, po úvodných štyroch zápasoch svietil na ukazovateli stav 4:0 v ich prospech. Nádejní mladíci v drese domáceho celku však kožu lacno nepredali najmä v druhom kole zápasov. Kysel uchmatol set Petrášovi, Diko Blažekovi, a mohol aj viac, keby v treťom sete využil aspoň jeden z ôsmich setbalov. Na strane Čadce však boli nejaké tie skúsenosti na viac, domáci sa však za výkon nemusia hanbiť, skúsenejších hráčov určite potrápili. Za stavu 6:0 pre Čadcu mohol čestný bod pre Oravanov urobiť Kuloštiak, ten však neudržal rýchle a hladké vedenie s Cyprichom 11:3, 11:3. Zápas sa tak skončil 7:0 v prospech Kysučanov.

Body: Petráš a Blažek po 2,5, R. Cyprich 2.