Naši hráči absolvovali sústredenie s Čechmi a hráčmi Niedersachsenu |

Naši hráči absolvovali sústredenie s Čechmi a hráčmi Niedersachsenu

Výprava našich hráčov s trénerkou Luciou Čolovičkovou.

Výprava našich hráčov s trénerkou Luciou Čolovičkovou.

V dňoch 13.-18.9.2016 sa naši mladí hráči vďaka Stolnotenisovému Centru v Bratislave zúčastnili na spoločnej príprave a turnaji Grand Prix v Nemecku.

Program mali nabitý. V prvej fáze absolvovali spoločnú prípravu s hráčmi Česka a hráčmi Niedersachsenu. Príprava prebiehala v troch fázach za deň. Pre hráčov to bola výborná zmena ako aj možnosť absolvovania iného systému trénovania. Tréningy viedol niekoľkonásobný majster Československa a asistent trénera nemeckej reprezentácie Jaroslav Kuntz ako aj Nebojsa Stevanov. Okrem cenných skúseností sa nám podarilo získať aj materiály, z ktorých máme možnosť čerpať pre našu trénerskú prácu v budúcnosti.

Po absolvovaní prípravy sa hráči presunuli do mesta Rinteln, kde sa konal samotný turnaj Grand Prix. Je to výberový turnaj, ktorého sa môže zúčastniť iba obmedzený počet hráčov. Naši hráči dostali príležitosť získať cenné skúsenosti, ako aj porovnať sa so špičkou v Nemecku vo svojich kategóriach. Okrem domáceho Nemecka sa turnaja zúčastnili aj Holandsko, Luxembursko, Dánsko a Česko. Niektorým hráčom nevyšiel turnaj podľa predstáv, chcem však oceniť ich bojovnosť nielen v zápasoch ale aj s únavou po náročnej príprave a vysokých tréningových objemoch, na ktoré nie sú naši hráči zvyknutí.

IMG_20160914_090853 (1)

V silnej konkurencii sa presadila Janka Terezková, vďaka ktorej sme domov priviezli cenné striebro v kategórií kadetiek. Cenné je aj umiestnenie Renátky Lacenovej, ktorá skončila na 5. mieste.

Ostatné výsledky:
Švajdlenková Laura 12.miesto
Hambálek Viktor 28.miesto
Fusek Patrik 27.miesto
Krajčovič Peter 28.miesto
Bilkovičová Sára 16.miesto
Štullerová Eliška 17.miesto

LUCIA ČOLOVIČKOVÁ

Pridať komentár