Aké sú vaše skúsenosti s plastovými loptičkami? |

Aké sú vaše skúsenosti s plastovými loptičkami?

Už nejaký ten piatok sa hrá s plastovými loptičkami, a tak skúsenosti s nimi má už každý z nás asi bohaté. Či sú prínosom, to nechám na každého názor, ja osobne nejaké pozitíva hľadám veľmi ťažko.

Veľa z nás si ešte pamätá na celuloidové loptičky o priemere 38 mm. Ja si na to obdobie pamätám veľmi dobre, začínal som so stolným tenisom a podľa mňa tieto loptičky boli najkvalitnejšie. Bola to doba, kedy sme na tréningoch hrali len s jednou – dve či tri loptičky už bol luxus, no vydržali, pokiaľ ju človek nepristúpil. Hrateľné boli aj prasknuté, kľudne aj na viacerých miestach, už viac prasknuté sme používali na zásobník.

Po čase – nepamätám si presne ten rok, ale niekedy po roku 2000, prišiel celuloid o priemere 40 mm. Trošku pomalšie, trošku nekvalitnejšie, ale dalo sa.

A dnes? V začiatkoch, keď sme ešte nemali veľké skúsenosti, všetci odporúčali loptičky xushaofa. Asi mali na mysli len zápasové, lebo s tými tréningovými sa nejde ani len rozohrať. Kto má záujem, stále ich máme v klube zopár na skrini, neodváži sa s nimi hrať nikto. Prešli sme tak na tréningové Donic a neskôr TSP. S tými sa dá vydržať, i keď človek potrebuje pevné nervy. Zaskočil aj fakt, že loptičky Donic boli celkom ok, až prišla várka, ktorá pripomenula časy xushaofa… O praskaní ani nehovorím, to je asi škoda reči, teplé rožky ani akciový chlieb po superzľave tak nejdú.

Zápasy hrávame s loptička JOOLA – Super-P. Sú rovné, hrá sa s nimi veľmi dobre, nevidím v nich nejaký závažnejší problém. Samozrejme, praskanie ako zvyčajne, ale to asi pri všetkých značkách. Hovorilo sa, že xushaofa praskajú menej, no počas zápasov vonku – v Rožňave a v Ružomberku, kedy sme v jednom sete vymenili tri a na druhom zápase minuli dokopy asi cez desať, tomu už neverím.

Miernym problémom je aj v rozdielnosti loptičiek, niektoré sú rýchlejšie, niektoré pomalšie… Čo už, musíme si zvyknúť, menšia kvalita, vyššia cena. Aké máte skúsenosti s plastovými loptičkami vy? Ktoré tréningové a ktoré zápasové sú naj?

Pridať komentár