Extraliga: Feromax a Nitra urobili rázny krok k postupu do play off (+HLASY) |

Extraliga: Feromax a Nitra urobili rázny krok k postupu do play off (+HLASY)

V piatok a sobotu bolo na programe ďalšie dvojkolo extraligy mužov. Prečítajte si reakcie zástupcov jednotlivých klubov.

Hlasy

Branislav Kalužný, hrajúci tréner ŠKST Feromax Bratislava (ŠKST FEROMAX BA – Geológ Rožňava 6:1): "Hostia prišli bojovne naladení, nám sa však nakoniec podarilo zlomiť ich odpor. Zápas trval takmer dvakrát tak dlho ako minulý rok."  

Branislav Kalužný, hrajúci tréner ŠKST Feromax Bratislava (ŠKST FEROMAX BA – ŠKST Ružomberok 6:2): „My sme potrebovali vyhrať, Ružomberok aspoň remízu. Keby sa hralo v plných zostavách, bol by to úplne iný zápas. Kuriózna situácia okolo zmeny termínu nám vlastne zahrala do karát, takto sme boli favoritom. Aj toto je dôkazom (a pre niekoho poučením), aká dôležitá je komunikácia. Očakávali sme, že hostia dajú šancu niekomu z mladých, tak ako my. Taktický variant s dvomi obranármi im vyšiel, keď Félixovi Ivančovi v súboji proti súperovmu tretiemu hráčovi ešte chýbalo trošku skúseností s hrou na obranu. Škoda však nevyužitého setbalu v prvom sete, ktorý mu zobral potrebný pokoj. Pri ľahkých výhrach Adama Brata a mňa na obranu to bola otázka, či Dalibor Jahoda dokáže urobiť tri body a obaja obranári dokážu vyhrať s Félixom."

Dalibor Jahoda, hrajúci tréner ŠKST Ružomberok (ŠKST FEROMAX BA – ŠKST Ružomberok 6:2): „Jednoznačná záležitosť domáceho mužstva. Domáci boli jednoducho lepší. Gratulujem im k postupu. Niektorí naši hráči si musia určiť, čo je priorita.“

Daniel Goga, hráč STK Rybník (STK Rybník – MŠK VSTK Vranov nad Topľou 6:3): „Zápas s Vranovom nad Topľou bol od začiatku až do konca veľmi vyrovnaný. Začali sme tesnou prehrou vo štvorhre, ale vo dvojhrách sme všetci podali bojovné výkony a v koncovkách sa šťastie priklonilo na našu stranu. Nakoniec sme zvíťazili v dôležitom zápase v pomere 6:3.“

Daniel Goga, hráč STK Rybník (STK Rybník – STK Košice-Čaňa 5:5): „Po dlhej dobe sa nám podarilo vyhrať štvorhru v koncovke piateho setu. Viedli sme 4:2, no napokon po 3,5 hodinovom boji sa zápas skončil spravodlivo 5:5.“

Martin Hruška, hráč MŠK VSTK Vranov nad Topľou (STK Rybník – MŠK VSTK Vranov nad Topľou 6:3): „Čakal nás veľmi dôležitý zápas, opäť na pôde súpera, na ktorý sme sa poctivo pripravovali. Zápas bol od začiatku vyrovnaný, čo sa ukázalo už v úvodnej štvorhre, ktorú sme vyhrali po 5-setovej bitke. Súper nás potom zaskočil rýchlymi výhrami a mne sa už len podarilo korigovať stav stretnutia, keďže súper si vytvoril náskok, ktorý už nepustil a dotiahol zápas do konca. Je to pre nás škoda, pretože sme odohrali veľmi vyrovnané stretnutie, no nevyšlo nám zopár kľúčových lôpt a to sa odzrkadlilo vo výsledku.“

Martin Hruška, hráč MŠK VSTK Vranov nad Topľou (Hontianske Trsťany/Dudince – MŠK VSTK Vranov nad Topľou 6:1): „Nastúpili sme proti jednému z najlepších tímov tohtoročnej extraligy, čo sa ukázalo aj v koncovom výsledku. Síce sme mali vyrovnané sety so súpermi, no v koncovkách setov sa vždy ukázala sila a kvalita domáceho mužstva. Pred domácimi sme museli skloniť hlavy a iba im poblahoželať k zaslúženej výhre.“

Ján Buczacki, tréner MSTK Tvrdošín (MSTK Tvrdošín – ŠK ŠOG Nitra 0:7): „Hráči Nitry boli jednoznačne lepší a naši ich ani nepotrápili.“

Petr Hlošek, manažér Hontianskych Trstian/Dudiniec (Hontianske Trsťany/Dudince – STK Košice-Čaňa 6:1): „K zápasu len toľko. Ja som neprekvapil a cezo mňa urobili hostia jediný bod. Inak čo sa týka hostí, hral dobre vo štvorhre Zelinka, pokiaľ mu to naši hráči dovolili. A podobne to bolo aj vo dvojhrách. Sadílek to trošku podcenil a prehral s ním dva sety, no vyhrali sme zaslúžene 6:1.“

Radoslav Blažek, hráč MSK Čadca (MSK Čadca – ŠK ŠOG Nitra 3:6): „Prvýkrát v sezóne sme prehrali štvorhru v zápase, v ktorom sme chceli bodovať. To sa s nami viezlo až do konca zápasu. Slabý výkon na trojke, môj veľmi rozpačitý a nevyrovnaný, navyše aj Palo mal veľmi ďaleko od pohody. Hostia boli jasne lepší, výsledok 6:3 je pre nás vzhľadom na priebeh ešte dobrý. Napraviť to treba už v najbližšom dvojkole.“

 

Výsledky 5. kola

Hont.Trsťany/Dudince – STK Košice-Čaňa 6:1, Sadílek a Figeľ po 2,5, Illáš 1 – Kočkin 1. STK Rybník – MŠK VSTK Vranov 6:3, Goga, Tonkovič a Gajdoš po 2 – Hruška po 2,5, Kostelník 0,5. MSTK Tvrdošín – SK Vydrany, odložené. MSK Čadca – ŠK ŠOG Nitra 3:6, Petráš 2, Blažek 1 – Špánik 3,5, Peko 2,5. ŠKST FEROMAX BA – ŠKST Ružomberok 6:2, Brat a B. Kalužný po 2,5, 1xWO – Drobný a Jahoda po 1. Hont.Trsťany/Dudince – MŠK VSTK Vranov 6:1, Figeľ 2,5, Sadílek 2, Illáš 1,5 – Tušim 1. STK Rybník – STK Košice-Čaňa 5:5, Gajdoš 2, Tonkovič a Krajčík po 1,5 – Zelinka 3, Till 2. MSTK Tvrdošín – ŠK ŠOG Nitra 0:7, Špánik a Peko po 2,5, Ševec 2. MSK Čadca – SK Vydrany, odložené. ŠKST FEROMAX BA – Geológ Rožňava 6:1, Brat a B. Kalužný po 2,5,, J. Pavolka 1 – Slováčik 1.

1. Hont.Trsťany/Dudince 8 7 0 1 46:13 22
2. SK Vydrany 7 7 0 0 47:3 21
3. ŠK ŠOG Nitra 9 6 0 3 42:27 21
4. ŠKST FEROMAX BA 8 4 2 2 38:29 18
5. MSK Čadca 7 5 0 2 35:22 17
6. ŠKST Ružomberok 8 4 0 4 29:35 16
7. MŠK VSTK Vranov 8 2 2 4 28:36 14
8. STK Rybník 8 2 1 5 25:40 13
9. STK Košice-Čaňa 8 1 2 5 24:43 12
10. Geológ Rožňava 8 0 1 7 14:49 9
11. MSTK Tvrdošín 7 0 2 5 12:43 9

Pridať komentár