Swedish Open: Novota potrápil Calderana, Wang v osemfinále |

Swedish Open: Novota potrápil Calderana, Wang v osemfinále

novota1_25_06_09_LargeVo švédskom Štokholme si zahrali hlavnú súťaž až traja slovenskí stolnotenisti, celkovými víťazmi hráči z Japonska.

V uplynulý týždeň sa konalo posledné podujatie v rámci okruhu ITTF World Tour. Swedish Open-u sa zúčastnilo viacero Slovákov, no hlavnú súťaž si zahral okrem dvoch priamo nasadených len Samuel Novota.

Ten po postupe z kvalifikácie, kde okrem iného zdolal silného Rusa Lakeeva, ktorý atakuje prvú stovku svetového rebríčka, nestačil na Brazílčana Huga Calderana. S 31. hráčom sveta však hráč SK Vydrany odohral vyrovnanú partiu, keď prehral v šiestich setoch.

Výborne si na turnaji počínal Wang Yang. Ten zvládol prvé aj druhé kolo hlavnej súťaže, keď vyradil domáceho Jona Perssona, 103. hráča sveta i Angličana Mcbeatha. V osemfinále dvojhry mužov si slovenský reprezentant a hráč poľského Gdaňsku zmeral sily s Jonathanom Grothom z Dánska. 33. hráč sveta bol nad jeho sily, po sedemsetovej dráme sa tak Wang rozlúčil s podujatím vo Švédsku so vztýčenou hlavou.

Na Severe Európy sa predstavila aj Barbora Balážová. Jediná zástupkyňa SR narazila v úvodnom kole na hráčku z konca druhej svetovej stovky. Balážová bola úspešná a v boji o osemfinále ju čakala Kórejčanka SUH Hyowon. Rodáčka z Topoľčian 26. stolnú tenistku potrápila, no s turnajom sa musela rozlúčiť.

Celkovými víťazmi Swedish Open sa stali hráči Japonska. V dvojhre mužov triumfoval Yuya Oshima, v ženách Kasumi Ishikawa.