Hlasy po 6. dvojkole… Dalibor Jahoda: „Kto nevidel, neuverí“ |

Hlasy po 6. dvojkole… Dalibor Jahoda: „Kto nevidel, neuverí“

Prečítajte si hlasy jednotlivých zástupcov extraligových klubov po poslednom dvojkole…

Hlasy

Dalibor Jahoda, hrajúci tréner ŠKST Ružomberok (ŠKST Ružomberok – Hontianske Trsťany/Dudince 0:7): „Jednoznačná záležitosť hostí. Jediný vyrovnaný zápas odohrali Kaššay s Illášom, Erik vyhral 3:2. V ostatných dueloch boli hostia jasne lepší.“

Dalibor Jahoda, hrajúci tréner ŠKST Ružomberok (ŠKST Ružomberok – STK Rybník 5:5): „Kto nevidel, neuverí. Zápas trval strašne dlho, končil až okolo 13.30 h. Čo k tomu dodať, som sklamaný a naštvaný ešte teraz. Je moja vina, že sa nepostúpilo. Pozeral som záver zápasu Vranova s Čadcou naživo. Dlho do noci som rozmýšľal nad tým zápasom a hovoril som si, že také vedenie, ako mal Cyprich s Kostelníkom, sa musí premeniť. Čadčan viedol 10:5 v piatom sete, kebyže vyhrá, mohla nám v sobotu stačiť len remíza. Takto sme museli vyhrať, ak sme chceli ísť do šestky. Celú noc som rozmýšľal, ako postaviť zostavu. Všetko vyšlo, odohrali sme výbornú štvorhru, Hodor porazil Tonkoviča, ja ich jednotku Gajdoša, Kaššay viedol s Krajčíkom 6:1 v piatom sete, no zápas nedotiahol. Povedal som si, stáva sa, vedieme 3:1, je to na dobrej ceste. Viedli sme už 4:1 a potom to prišlo. S Kajom Krajčíkom som vyhrával 2:0, vzápätí znížil, no vo štvrtom sete som viedol 9:3 a zdalo sa, že bude všetko už v suchu. Zápas som mal pod kontrolou, neviem, čo sa stalo, za 5 sekúnd som prehrával 10:9. Prišla ešte jedna šanca, za stavu 11:10 som mal mečbol. Nezvládol som to, Kajo na čo siahol, to mu padlo na stôl a zápas otočil. V tomto momente sa začalo otáčať aj celé stretnutie. Zrazu bolo 4:4, ja som rozvrátený prehral aj s Tonkovičom, remízu zachránil Hodor s vyšťaveným Krajčíkom. Ťažko k tomu niečo dodať. Stalo sa mi presne to, čo deň predtým Cyprichovi. Vypomstili sa nám zápasy, kde sme nehrali v plnej sile, navyše nám krátko pred začiatkom súťaže odišiel Pavolka. Kto nevidel, neuverí, stolnotenisový pán božko nebol tento raz pri nás. Na záver sa chcem poďakovať chalanom z družstva za celú polovicu sezóny…“

Branislav Kalužný, hrajúci tréner ŠKST Feromax Bratislava (SK Vydrany – ŠKST Feromax Bratislava 7:0): „Vôbec sme neboli dôstojným súperom, až na zopár ako tak vyrovnaných setov. Už dávno som po zápase nemal tak zlý pocit. Vrátane vlastného výkonu, ktorý bol katastrofálny. Ak mám nájsť nejaké pozitíva, tak aspoň Kubovu Pavolkovu snahu, hoci aj on mal pár momentov, kedy sa opustil. Vydranom gratulujeme k prvému miestu po základnej časti.“

Branislav Kalužný, hrajúci tréner ŠKST Feromax Bratislava (ŠK ŠOG Nitra – ŠKST Feromax Bratislava 6:2): „Tento zápas sme chceli vyhrať a posunúť sa na štvrté miesto. Ale od začiatku tomu niečo chýbalo. Myslím, že nezainteresovaný divák by videl rozdiel v prvom rade v tom, ako družstvá ukázali, že chcú vyhrať. A hlavne, ako za výhrou išli. V tomto boli domáci oveľa presvedčivejší. Zlomové zápasy, kedy sme mohli zápas otočiť, išli proti nám – Adama Brata zradil pri mečbole proti Tiborovi Špánikovi servis a Kubo Pavolka pri vedení 2:1 na sety v koncovke štvrtého setu pokazil príjem a hneď aj servis. Ja som napriek slabému výkonu hral neporovnateľne lepšie ako včera (horšie sa už totiž nedá). Snažil som sa aspoň byť vzorom v prístupe, ale nepodarilo sa mi chalanov výraznejšie strhnúť. Cieľ postupu sme splnili, piate miesto je nakoniec fajn, ale budeme musieť výrazne veci zmeniť, inak budeme hore do počtu.“

Roman Grígel, tréner ŠK ŠOG Nitra (ŠK ŠOG Nitra – ŠKST Feromax Bratislava 6:2): „V priamom súboji o tretie miesto sme udržali domácu sériu bez prehry. Tibor a Števo predviedli zatiaľ najlepší výkon vo štvorhre a s prehľadom vyhrali. Po sérii očakávaných výsledkov v prvom kole sa stretnutie zlomilo v náš prospech v absolútne vyrovnanom stretnutí oddielových jednotiek. V závere piateho setu sa priklonila šťastena na Tiborovu stranu. Možnosť zdramatizovať stretnutie mal Jakub Pavolka v zápase s Kubom Ševecom, ale tentoraz ho Kubo predčil aj v bojovnosti a zaslúžene vyhral. Na záver konštatujem spokojnosť s výkonmi chlapcov v prvej polovici dlhodobej časti extraligy a verím, že budú pokračovať v predvedených výkonoch aj naďalej.“

Ján Buczacki, tréner MSTK Tvrdošín (celkové vyjadrenie): „Po prvej časti súťaže som spokojný s výkonmi hráčov a už vôbec sme nečakali, že získame nejaký bod. Najmä pre našich mladých to bola náročná škola. V druhej časti uvidíme, či sa dačomu priučili.“

Martin Hruška, hráč MŠK VSTK Vranov nad Topľou (MŠK VSTK Vranov nad Topľou – MSK Čadca 5:5): „Piatkový zápas bol od začiatku vyrovnaný, v úvode sa nám podarilo vyhrať štvorhru v päťsetovej bitke, čo nám psychicky pomohlo, keďže sme celkový zápas potrebovali vyhrať. Potom bolo celé stretnutie vyrovnané, žiaden tím si nevytvoril náskok, až zápas skončil v nerozhodnom pomere po viac ako trojhodinovej bitke.“

Martin Hruška, hráč MŠK VSTK Vranov nad Topľou (MŠK VSTK Vranov nad Topľou – MSTK Tvrdošín 7:0): „Sobotňajší zápas ani nebudem komentovať, keďže to bola viac menej povinná jazda a so všetkou úctou, ale pre chlapcov je extraliga ešte priveľké sústo.“

Daniel Goga, hráč STK Rybník (Geológ Rožňava – STK Rybník 2:6): „Do zápasu s Rožňavou sme išli s cieľom vyhrať a zabojovať o prvú šestku. Podarilo sa vyhrať štvorhru a skvelý výkon podal Maťo Gajdoš, ktorý za stavu 5.2 pre nás porazil Andreja Slováčika. Pomerne rýchlo sme zaslúžene vyhrali 6:2.“

Daniel Goga, hráč STK Rybník (ŠKST Ružomberok – STK Rybník 5:5): „V Ružomberku to bol celkom iný zápas. Oba tímy potrebovali na postup výhru. Začiatok vyšiel Ružomberčanom, viedli 4:1, ale potom sme zápas ešte zdramatizovali a predviedli niekoľko obratov. Nakoniec po 3,5 hodine výsledok 5.5 a postup Vranova.“

Radoslav Blažek, hráč MSK Čadca (MŠK VSTK Vranov nad Topľou – MSK Čadca 5:5): „Na východ sme cestovali s cieľom dvakrát vyhrať. Plány vo Vranove výrazne naštrbila štvorhra, ktorú hráme s Palom čím ďalej tým horšie, tento raz som porážku ako po väčšine zariadil ja. Palo bol vo dvojhrách po výmene tenisiek neomylný, i keď s Maťom Hruškom sa celkom potrápil. Ja som pridal dva body a tak zápas mohol rozhodnúť Rado Cyprich. Po prehre 3:2 s Peťom Tušimom nastúpil proti Kostelníkovi veľmi zle, no veľmi rýchlo sa mi ho podarilo namotivovať a už počas prvého setu uveril, že môže vyhrať. Viedol 2:0, 2:2 10:5, nakoniec v jeho najlepšom zápase sezóny prehral 17:15 a body sa tak delili. Po zápase mali oba tímy zmiešané pocity, my sme boli blízko k víťazstvu, Vranov musel čakať na výsledok z Ružomberka.“

Radoslav Blažek, hráč MSK Čadca (STK Košice-Čaňa – MSK Čadca 1:6): „Celkom sme sa obávali Kuba Zelinku, ktorý mi dal obavy v prvom sete veru pocítiť, keď som len zbieral lopty. Našťastie zmena taktiky zafungovala a po ostatných víťazstvách sme vyhrali hladko 6:1. Dôležité je, že bodovo prispel aj Rado, čo by ho mohlo nakopnúť do ďalšej fázy. Celkovo sme s prvou časťou sezóny spokojný. Máme super silnú jednotku, ak zaberieme aj ja s Rado, môžeme zaútočiť na medailu!“