SPM staršieho žiactva: Druhý triumf obranára, Peková stratila len jeden set |

SPM staršieho žiactva: Druhý triumf obranára, Peková stratila len jeden set

FOTO: STK LOKOMOTÍVA KOŠICE

Séria turnajov o Slovenský pohár mládeže pokračovala bojmi starších žiakov a žiačok. Dejiskom tretieho kola boli Košice.

Organizátori privítali len 35 dievčat, chalanov sa zúčastnilo 81, no klasifikovaných bolo nakoniec len 80 hráčov, keď turnaj nedohral jeden z nasadených hráčov Martin Ďanovský.

Už skupiny nasadených priniesli prekvapujúce výsledky. V dvoch prípadoch mali prsty hráči Čadce. Veď Filip Delinčák ovládol skupinu A, keď zdolal slovenskú jednotku Dalibora Dika v piatich setoch. Z postu jednotky v skupine bol zosadený aj Félix Ivančo, ktorý nestačil na Martina Kapusta. Zamotanú skupinu D nakoniec ovládol Pach, premožiteľ Ivanča skončil druhý.

So zaváhaním sa lepšie vysporiadal Námestovčan. Diko zvládol boj o návrat osmičky, keď vyradil práve Ivanča a jeho zaváhanie sa stalo osudným aj pre Klajbera, ktorý prehral s Dikom vo štvrťfinále.

Dalibor Diko to nakoniec dotiahol do finále, no odvety s Delinčákom sa nedočkal. Mladý Čadčan vypadol s obranárom Drábom, a tak sa do finále prebojovali víťazi prvých dvoch Slovenských pohárov. Lepšie sa tento raz darilo Drábovi, ktorý tak má na konte už dve turnajové víťazstvá.

Dievčenská časť turnaja až tak prekvapujúca nebola. V skupinovej fáze sa nedarilo Renáte Lacenovej, ktorá šla ďalej až z tretieho miesta. V pavúku zas prekvapilo vypadnutie Divinskej, ktorá ostala na rakete Slobodníkovej.

Po zlato si suverénne dokráčala Zuzana Peková, ktorá v priebehu celého turnaja stratila len jeden set (v skupine so Slobodníkovou) a potvrdila tak post slovenskej jednotky. Vo finále si Trnavčanka poradila s Júliou Dzelinskou.

KOMPLETNÉ VÝSLEDKY TURNAJA

 

Výsledky chlapcov

Semifinále: Delinčák – Dráb 0:3, Pach – Diko 1:3.

O 3. miesto: Delinčák – Pach 3:0.

Finále: Dráb – Diko 3:2.

 

Výsledky dievčat

Semifinále: Peková – Terezková 3:0, Slobodníková – Dzelinská 1:3.

O 3. miesto: Slobodníková – Terezková 3:1.

Finále: Peková – Dzelinská 3:0.

Pridať komentár