Extraliga: Ohlasy po štvrťfinále play off |

Extraliga: Ohlasy po štvrťfinále play off

MŠK VSTK Vranov nad Topľou.

V uplynulý týždeň sa hrala štvrťfinálová séria extraligy mužov. Po veľkých drámach si postup vybojovali Vranov nad Topľou a Nitra. Východniari si v semifinále zmerajú sily s Vydranmi, Nitru čakajú Hontianske Trsťany/Dudince.

 

Hlasy po štvrťfinále play off

Anton Hajduk, manažér MŠK VSTK Vranov nad Topľou: „Do bodky sa naplnili predzápasové prognózy, ktoré sľubovali vyrovnané štvrťfinálové duely. V priebehu 8 dní sme s Čadcou odohrali 4 vysoko kvalitné stretnutia. Bilancia 2:2 jasne vypovedá o vyrovnanosti súperov. Preto o postupe rozhodovala aktuálna forma hráčov, ale aj povestné športové šťastie.

V 1. playoff zápase sa šťastena od nás odvrátila. Napriek mohutnej diváckej podpore rozhodujúce body získal Radoslav Blažek po vyrovnaných koncovkách s Tušimom a Hruškom. Veľkú psychickú výhodu však domáci nepochopiteľne nezvládli.

Vo všetkých dueloch bol jasne najlepším hráčom Pavel Petráš. Avšak jeho jediné domáce zaváhanie s Lukášom Kostelníkom v 1. zápase znamenalo. že sme sa dostali do vedenia 4:3 a v posledných dvoch zápasoch, v ktorých bol priebeh do poslednej chvíle vyrovnaný (na sety 2:2 na oboch stoloch) preukázal najviac športového majstrovstva Peter Tušim, ktorý vrátil domácemu Radoslavovi  Blažekovi požičané a po výhre v 5. sete na 9 upravil stav stretnutí na 1:1. Musím priznať, že víťazstvo o 2 loptičky v 5. sete je väčšinou dielom šťastia a to sa k nám v tomto stretnutí priklonilo hneď 2-krát. Aj bilancia setov po oboch stretnutiach bola absolútne vyrovnaná (34:34).

Rozhodujúci zápas sme však zvládli po všetkých stránkach bravúrne, a teraz si naozaj myslím, že sme si postup zaslúžili. Víťazstvo bolo opäť dielom celého kolektívu. Dôsledná predzápasová príprava sa plne odzrkadlila na stoloch, keď všetci hráči precízne dodržiavali dohodnuté taktické pokyny. Pred zrakmi množstva našich fanúšikov, ktorí sledovali zápasy prostredníctvom kvalitného streamingu z haly v Čadci, chlapci prezentovali nie len svoju slušnú kvalitu, ale aj dostatočné sebavedomie a hlavne vôľu po víťazstve. Sme šťastní, že sa pre nás sezóna opäť neskončila predčasne už vo februári. Nesmierne sa tešíme na boje o medaily aj kvôli našim fanúšikom, ktorí nám stále verili.“

Roman Grigel, tréner ŠK ŠOG Nitra: „Napriek tomu, že sme vyhrali pomerne jednoznačne zápasy v dlhodobej časti sme tušili že stretnutia v play off budú ťažké. Toto sa aj potvrdilo. Prvé stretnutie na Feromaxe bolo ako na hojdačke. Chvíľu sme viedli my, ale po nasledujúcich dvojhrách to bolo naopak. Takto sa to striedalo do konca stretnutia. Nakoniec sme sa po deviatich dvojhrách tešili my, ale ak by mal Kubo Pavolka trochu viac šťastia a aspoň jedno stretnutie v ktorých vyhrával 2:1 dotiahol do víťazného konca mohlo to skončiť opačne.

Do druhého stretnutia sme nastupovali o niečo sebavedomejšie. Doma sme prehrali len s Vydranmi a tak pravidlo môj dom môj hrad nám podvihlo sebadôveru. Po očakávaných výsledkoch prvého kola sa Feromax ujal vedenia 2:1, nastúpili hráči na dve zlomové stretnutia. V súboji Španika s Bratom jasne dominoval Špánik. Druhé stretnutie medzi Pekom a Pavolkom sa však pre nás vôbec nevyvíjalo dobre. Kubo dominoval v stretnutí až do stavu 2:1 a 10:7 v štvrtom sete. Števo však odvrátil 3 mečbaly vyhral set a následne aj celý zápas. Myslím, že tento zápas posadil Peka na víťaznú vlnu a následne porazil Adama Brata a rozhodol o našom víťazstve 5:3.

Všetky stretnutia sa vyznačovali vyrovnanosťou, veľkou bojovnosťou a pomerne slušnou kvalitou, myslím že o našom víťazstve rozhodol bezchybný Špánikov výkon a väčšia túžba celého týmu po postupe.“

Branislav Kalužný, hrajúci tréner ŠKST Feromax Bratislava: „V prvom zápase sa nám podarilo opäť ukázať bojovnú tvár a boli sme ako jedno družstvo, čo bolo hneď vidieť. Hodili sme za hlavu základnú časť a na play-off sme prišli dobre naladení. Všetci sme podali dobré výkony. Bohužiaľ, nepodarilo sa nám využiť niektoré šance, ale to sa niekedy stáva. Celkovo by som to hodnotil ako zápas na remízu, ale v play-off musí niekto vyhrať. Súperovi gratulujeme.

V piatok sme opäť doplatili na niektoré nepremenené šance. Či už Adama Brata proti Tiborovi Špánikovi, ktorý mu daroval prvý set a Adam mohol viesť 2:0, ale mu daroval druý set späť, alebo najmä Kuba Pavolku, ktorý mal 3 mečboly za stavu 2:1 proti Števovi Pekovi. To sa ukázalo ako zlomový zápas, keďže následne Adam zaváhal proti Števovi. Škoda, keďže posledný zápas proti Kubovi Ševcovi vyzeral ísť v prospech Kuba Pavolku. Ten hral ešte lepšie ako v utorok (inak, myslím, že aj ja), bohužiaľ, ten najdôležitejší moment tentokrát nezvládol. Celkovo však boli Nitrania v sérii o niečo lepší, ten rozdielový hráč bol Tibor Špánik, ktorý s výnimkou prvého zápasu v utorok, kedy ho Kubo mal poraziť, bol suverénny líder. Chlapcom z Nitry gratulujeme, potvrdili svoje výborné výkony z predchádzajúcej časti sezóny.“

Radoslav Blažek, hráč MSK Čadca: „Čakali sme vyrovnanú sériu, no to, čo sa dialo v prvých dvoch dueloch, bol doslova extrém. Mečbaly ani sľubné vedenia nehrali žiadnu rolu, oba zápasy sa hrali okolo troch hodín. O atmosfére vo Vranove veľa netreba hovoriť, som rád, že aj na náš zápas v piatok prišlo celkom dosť ľudí. Po víťazstve na pôde Vranova sme verili, že máme na postup, no nakoniec, celkom zaslúžene, postupuje náš súper. Príčin je niekoľko, v domácich zápasoch som úplne odišiel ja, Radovi, aj keď hral celkom dobre, sa bodovať nepodarilo. A tak Palo, najlepší hráč celej série, na všetko nestačil.

Pred sezónou by sme konečné piate miesto brali, no vzhľadom na priebeh celého ročníka, kedy sme vyhrávali ťažké duely a kráčali takmer bez zaváhania, je to sklamanie. Vranov však, vďaka poslednému zápasu série, postúpil celkom zaslúžene.“

Výsledky

1.zápas: Vranov nad Topľou – Čadca 3:5, Kostelník, Tušim a Hruška po 1 – Petráš 3, Blažek 2. Feromax Bratislava – Nitra 4:5, Kalužný a Brat po 2 – Špánik 3, Peko a Ševec po 1.

2.zápas: Čadca – Vranov nad Topľou 3:5, Petráš 2, Blažek 1 – Kostelník 3, Tušim 2. Nitra – Feromax Bratislava 5:3, Špánik 3, Peko 2 – Kalužný 2, Brat 1.

3.zápas: Čadca – Vranov nad Topľou 3:5, Petráš 3 – Kostelník a Tušim po 2, Hruška 1.

Pridať komentár