Memoriál Jánosa Molnára: Uherík a Goldír sa predrali do finále |

Memoriál Jánosa Molnára: Uherík a Goldír sa predrali do finále

Od štvrtku 2. februára je Budapešť dejiskom Memoriálu Jánosa Molnára. Na medzinárodnom turnaji, ktorý píše už svoju 22. kapitolu, uspeli aj slovenskí stolní tenisti.

Chlapci zo Slovenska stáli na stupňoch víťazov v prvý hrací deň. V kategórií najmladších žiakov uspel hráč ŠKST Topoľčany Kristián Uherík, ktorý to dotiahol až do finále, kde prehral v štyroch setoch s Maďarom Dávidom Szántosim. V rovnakej kategórií skončil na tretej priečke Samuel Palušek z Košíc, ktoré v semifinále vyradil neskorší víťaz.

Organizátori pravidelne odmeňujú osem najlepších hráčov a tak medzi najmladšími žiakmi nechýbal na slávnostnom vyhodnotení ani Samuel Arpáš, ďalší člen topoľčianskeho klubu, ktorý bude hrať v tejto kategórií aj o rok a tak jeho postup medzi osmičku je o to cennejší. Samuel navyše zdolal v osemfinále favorizovaného Štěpána Brhela z Hodonína.

V kategórií hráčov, ktorí sa nachádzajú vo veku, kedy nás opustil tragicky opustil János Molnár, bodovali zas Čadčania. Jakub Goldír získal v kategórií hráčov narodených v roku 2005 striebro, no mal na viac. Jakub mal vo finále dva mečbaly, pri tom prvom za stavu 10:9 v piatom sete premárnil vysokú loptu. Z víťazstva sa tak tešil Angličan Aalid Anand.

Do osmičky sa prebojoval aj ďalší hráč MSK Čadca Radoslav Šramo, ktorý tak domov tiež neodišiel naprázdno.

Viac medailí už Slováci nepridali, do osmičky sa ešte dostal Jakub Goldír v kategórií mladších žiakov.

V Budapešti sa ešte dnes (5.2.) dohráva súťaž juniorov…

Kompletné výsledky Memoriálu Jánosa Molnára

 

 

Pridať komentár