Play off: Do vedenia ide po drámach Nitra a Čadca |

Play off: Do vedenia ide po drámach Nitra a Čadca

FOTO: TOMÁŠ ŠEREDA

Dlhoočakávané play off extraligy mužov odštartovalo včerajšími zápasmi. V oboch prípadoch sa tešil po dráme z víťazstva tím, ktorý by mal byť podľa doterajších výsledkov miernym favoritom.

Feromax Bratislava – ŠK ŠOG Nitra 4:5

V Bratislave bolo po úvodných dvojhrách 1:1. Špánik zvládol päťsetovku s Jakubom Pavolkom, na druhej strane sa však tešil Brat, keď zdolal 3:2 Peka. Feromax dostal do vedenia Branislav Kalužný, keď na jeho obranu nevyzrel Jakub Ševec.

Zápas pokračoval vo vyrovnanom tempe, domáci viedli v závere 4:3, no o vyrovnanie sa postaral trojbodový Špánik. V záverečnej dvojhre sa tešil z víťazstva Štefan Peko, ktorý zdolal smoliara zápasu Jakuba Pavolku. V sérii tak vedie Nitra 1:0, Druhý zápas sa hrá v piatok 24.2. o 17.00 h v Nitre.

Body: Brat a B. Kalužný po 2 – Špánik 3, Peko a J. Ševec po 1.

MŠK VSTK Vranov nad Topľou – MSK Čadca 3:5

Vranovskí diváci opäť nesklamali a vytvorili skvelú atmosféru. Zápas prakticky nemal favorita, na stoloch sa rozhodlo v zápasoch Vranovčanov s Blažekom. V tom prvom viedol Peter Tušim s čadčianskou dvojkou 6:2 v piatom sete, no zápas nedotiahol do víťazného konca. V druhom kole zas nezvládol záver Blažek, keď s Kostelníkom nevyužil mečbal za stavu 2:1 a 10:9 a piaty set už patril domácemu hráčovi. Keďže Petráš medzitým urobil tri body, naopak, Vranovčania nezaváhali s Cyprichom, zápas dospel do stavu 4:3 pre hostí. Na záver prišiel najdramatickejší duel stretnutia. Hruška s Blažekom sa ťahali o každú loptičku. Mečbaly najskôr odvracal Hruška, no za stavu 12:11 bol domáci hráč loptičku od víťazstva. Viac šťastia mal nakoniec Čadčan, ktorý upravil stav trojhodinového stretnutia na 5:3. Zápas na vedľajšom stole, v ktorom Cyprich viedol 2:1 nad Kostelníkom sa tak už nedohral. Druhý zápas sa hrá v piatok v Čadci o 18.00 h.

Body: Kostelník, Tušim a Hruška po 1 – Petráš 3, Blažek 2.

1 Comment Already!

  1. Brano Kaluzny píše:

    Aspon takouto formou kratky komentar k zapasu, kedze som Radovi nestihol poslat :
    „Nam sa podarilo opat ukazat bojovnu tvar a boli sme ako jedno druzstvo, co bolo hned vidiet. Hodili sme za hlavu zakladnu cast a na play-off sme prisli dobre naladeni. Vsetci sme podali dobre vykony. Bohuzial, nepodarilo sa nam vyuzit niektore sance, ale to sa niekedy stava. Celkovo by som to hodnotil ako zapas na remizu, ale v play-off musi niekto vyhrat. Superovi gratulujeme. Este sa v play-off nestalo, ze by sa hral rozhodujuci zapas, ale tentokrat verim, ze to tak bude.“

Pridať komentár